شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی بهار عنوان کرد :

اختصاص ۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی بهار به کشت کلزا

شناسه خبر: ۸۰۰۶
 اختصاص ۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی بهار به کشت کلزا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از شروع کشت کلزا در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی بهار به کشت کلزا اختصاص می یابد.

به گزارش نشاط شهر، هوشنگ کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به آغاز کشت کلزا در شهرستان بهار تا کنون بیش از ۳۳ هکتار از اراضی زیر کشت این محصول قرار گرفته و پیش بینی می شود سطح زیر کشت این محصول در مناطق این شهرستان به بیش از ۲۰۰ هکتار برسد که نسبت به کشت سال گذشته از رشد ۵۰ درصدی برخوردار خواهد بود.

وی بیان داشت: عملیات کشت کلزا از نیمه دوم شهریور ماه آغاز شده و تا نیمه اول مهر ماه ادامه خواهد داشت ضمن اینکه تاکنون بیش از ۳۳ هکتار کلزا در شهرستان بهارکشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بهار در خصوص توزیع بذر کلزا در این شهرستان افزود: ۱۴۰۰ کیلوگرم انواع بذر هیبرید وارداتی و داخلی وارد این شهرستان شده که تاکنون ۴۰ درصد آن توزیع شده است.

کرمی توسعه کشت این محصول در سطح شهرستان را باعث افزایش حاصلخیزی خاک، اصلاح بافت خاک زراعی، کنترل تلفیقی آفات و بیماریها و افزایش عملکرد غلات دانست.

وی گفت:از آنجا که بیش از ۹۰ درصد ماده اولیه روغن های خوراکی کشور از واردات تامین می شود، افزایش کشت کلزا به عنوان یکی از دانه های روغنی پرمصرف به منظور خودکفایی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی بهار افزود: کلزا از دانههای روغنی مهمی است که به علت داشتن اسیدهای چرب اشباعنشده، بدون کلسترول از کیفیت تغذیهای بالایی برخوردار است.

وی گفت: طی سال زراعی گذشته ۱۴۱ هکتار کلزا در شهرستان بهار کشت و بیش از ۳۶۰ تن محصول تولید و تحویل کارخانه های روغن کشی شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر