شهرستان بهار

برداشت عسل از سطح زنبورستان‌های شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۰۱۱
برداشت عسل از سطح زنبورستان‌های شهرستان بهار

شهرستان بهار به سبب داشتن اقلیم و مراتع مناسب ، بستر رویش گیاهان دارویی زیادی ازجمله گون ، آویشن ، و ... است همچنین با توجه به مساحت مناسب مزارع و باغ‌ها قطب تولید محصولات زراعی و باغی در کشور است

به گزارش نشاط شهر، هوشنگ کرمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار عنوان کرد : زنبورداری در شهرستان بهار از نظر کمی و کیفی رشد و توسعه خوبی داشته است ، بطوریکه اکنون حدود 9500 هزار کلنی زنبور عسل در قالب 160 زنبورستان در شهرستان موجود است و 300 نفر بصورت مستقیم به این حرفه مشغول هستند.

کرمی گفت : درسال 1396 میزان 46 تن عسل در شهرستان تولید شده است و در سال جاری برداشت عسل به پایان رسیده که برآورد میشود حدود 79 تن عسل از سطح زنبورستانهای شهرستان برداشت شود.

وی در ادامه گفت : از مهمترین فواید پرورش زنبور عسل گرده افشانی مراتع ،باغات و گیاهان زراعی است که کمک به افزایش کمی و کیقی محصولات کشاورزی و حفظ محیط زیست میکند ، علاوه بر عسل محصولاتی نظیر موم ، بره موم ، گرده گل ، ژله رویال و زهر زنبور عسل از فرآوردههای زنبور عسل با ارزش افزوده بالا هستند که در صنایع دارویی ، بهداشتی و غذایی کاربرد زیادی دارند و می توانیم با ترویج مصرف ، جمع آوری و مصرف تولیدات زنبور عسل در سطح جامعه ، کمک زیادی به سلامت جامعه ، افزایش تولید محصولات کشاورزی ، افزایش درآمد زنبورداران و اشتغالزایی کنیم.

همچنین شغل زنبورداری بیشترین همسویی را با اقتصاد مقاومتی دارد زیرا علاوه بر اینکه وابستگی به خارج ندارد ، می تواند ارز آوری و اشتغال مناسبی را با سرمایهگذاری کمتری نسبت به دیگر مشاغل ایجاد کند .

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر