شهرستان بهار

قابل توجه مسئولین و دست اندر کاران محترم در امر محصولات کشاورزی

شناسه خبر: ۸۰۴۲
قابل توجه مسئولین و دست اندر کاران محترم در امر محصولات کشاورزی

صادرات هر محصولی در هر کشوری یک جایگاه اقتصادی ست که در طی سالیان طولانی با خون و دل تولید کننده و فعالین بازرگانی در صنف مربوطه اعم از کشاورزی یا سایر صنوف ایجاد میشود.

به گزارش نشاط شهر، در تمامی کشورهای پیشرفته دولت ها برای کمک به حفظ این جایگاه کلیدی و استراتژیک با تخصیص مشوق های صادراتی ، معافیت های گمرکی ، بخشودگی های سود و جرایم تسهیلات بانکی و کمک به ایجاد صنایع وابسته در زمینه های سورتینگ و بسته بندی و صنایع تکمیلی اهتمام ویژهای میورزند تا سایر رقبا در کشورهای مشابه نتوانند این جایگاه ویژه اقتصادی را به مخاطره بیاندازنند.

حال چگونه است که در شرایط حاد کنونی حاکم بر جامعه که دولت و ملت به خاطر تحریم های ناعادلانه از سوی دولتهای غربی در مضیقه هستند می بایست هر روز شاهد تهدید به ممانعت صادرات محصولات کشاورزی به خصوص سیب زمینی باشیم.
مگر نه اینکه سیب زمینی ایران با کیفیت و طعم عالی در حال حاضر جز بهترین سیب زمینی های عرضه شده در بازارهای هدف کشورهای عربی و آسیای میانه می باشد.

چرا دولت محترم به جای کمک به ایجاد بازارهای جدید در صدد نابودی صنعت صادرات محصولات کشاورزی است ؟
آیا به بهانه ی گرانی محصولات کشاورزی که به خاطر کاهش سطح زیر کشت به هزار دلیل (اَظهر من الشمس) می باشد ، می بایست جایگاه اقتصادی صادرات سیب زمینی یا سایر محصولات کشاورزی ، نابود شود.
سخن آخر اینکه قیمت سیب زمینی با توجه به نرخ تورم ارتباط چندانی به صادرات ندارد و دلیل عمده برای نرخ فعلی سیب زمینی تورم در تمام نهاده های کشاورزی و جامعه می باشد که نرخ سیب زمینی متناسب با نرخ تورم قیمت بالایی نیست ...

هشدار جدی به مسولین و دست اندرکاران در حوزه ی تصمیم گیری در خصوص محصولات کشاورزی به خصوص سیب زمینی ؛ با تصمیمات هیجانی و انفعالی به اقتصاد کشاورزی و جایگاه ویژه ی صادرات محصولات کشاورزی لطمه نزنیم که با این کار کمر به قتل جامعه بزرگ کشاورزی ایران بسته ایم ...
مهدی_رهنما

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر