شهرستان بهار

هر روز با یک شهید؛ شهید حسین یگانه‌راد :

هوشیار باشید تا از خطرها در امان بمانيد

شناسه خبر: ۸۰۵۷
 هوشیار باشید تا از خطرها در امان بمانيد

شهید حسین یگانه‌راد در وصیت‌نامه با بیان اینکه امام عزیز را دعا کنید و پیروی از دستورات ولی‌فقیه را سرلوحه کار خویش قرار دهید، عنوان کرد: هوشیار باشید تا از خطرها در امان باشید.

به گزارش نشاط شهر، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

میخواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستارهها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

تبرک لحظاتمان با شهید حسین یگانهراد:

شهید حسین یگانهراد در تاریخ 1 اردیبهشت 45 در شهر همدان چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا سیکل ادامه داد و از طرف بسیج به جبهه اعزام و به عنوان رزمنده به ایفای مسؤولیت پرداخت. شهید یگانهراد در تاریخ 13 مرداد 61 در قصر شیرین کرمانشاه در اثر اصابت ترکش دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد. اکنون پیکر پاکش در گلزار شهدای شهر بهار آرام گرفته است.

آنچه میخوانیم وصیتنامه شهید حسین یگانهراد است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«گمان نکنید آنان که در راه خدا کشته میشوند مردهاند بلکه آنان زندهاند و در نزد پروردگار خویش روزی میخوردند».

به نام خداوند قادر و قهار، عادل و بخشنده، مهربان و رئوف، درود بیکران خدا به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اینجانب وصیتنامه خود را آغاز میکنم به امید آن روز که در قربانگاه شهادت تن خود را فدای اسلام و ارزشهای انسانی این مکتب کرده باشم، آن روز چندان دور نیست.

پدرجان و خانواده عزیزم از اینکه بیخبر و بدون اطلاع شما را ترک گفتم معذرت میخواهم و امیدوارم مرا عفو کنید زیرا من برای یاری اسلام و مستضعفین به این جنگ آمدم و باید بدانید که آمدن من به این جنگ صد درصد آگاهانه و محققانه بوده است.

خانواده عزیزم شما یک به یک بر گردن من حق دارید اگر چه نتوانستم جبران کنم حلالم کنید و تنها سفارشی که دارم این است که هوشیار باشید زیرا اگر هوشیار نباشید نمی‎توانید به سادگی از معبر خطرناک این دنیا عبور کنید، امیدوارم بعد از رفتنم و پیوستن به لقاءالله مرا حلال کنید.

پدرجان در شهادت من گریه نکنید زیرا منافقین از ناراحتی شما بهرهبرداری میکنند. تنها سفارشی که به عنوان وصیت دارم این است که اگر جسدم را به دست نیاوردید صبور باشید ولی اگر جسدم به دست شما رسید در بهشت زهرای تهران به خاک بسپارید زیرا آرزو دارم که نزد شهیدانی چون بهشتی باشم. در آخر از همه شما میخواهم که امام عزیز را دعا کنید و پیروی از دستورات ولیفقیه را سرلوحه کار خویش قرار دهید.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر