شهرستان بهار

با ظرفیت ۲۵ هزار متر مکعب در شبانه روز :

صدور مجوز برای چاه‌های غیرمجاز پیش از سال ۸۵

شناسه خبر: ۸۰۶۲
 صدور مجوز برای چاه‌های غیرمجاز پیش از سال ۸۵

۱۵ هزار و ۵۰۰ حلقه چاه مجاز در بخش‌های کشاورزی، آشامیدنی و صنعت استان همدان در حال بهره برداری است.

به گزارش نشاط شهر، مدیرعامل شرکت آب منطقهای استان همدان در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهار یکی از اهداف این شرکت را نصب کنتور هوشمند بر روی چاهها بیان و تصریح کرد: در استان همدان ۳ هزار و ۹۵۰ کنتور هوشمند آب و برق نصب کرده ایم که بر اساس میزان سهمیه بهره برداری شارژ میشود و بهره برداران نمیتوانند بیش از میزان سهمیه برداشت کنند.
منصور ستوده افزود: چاههای غیرمجازی که پیش از سال ۱۳۸۵ کنده شده و توسط وزارت نیرو شناسایی شده اند و طبق قانون قرار بوده در سال ۱۳۸۹ ساماندهی شوند، مجوز با ظرفیت آبی ۲۵ هزار متر مکعب در شبانه روز برای مصارف گلخانه، دامداری و حفظ باغها برای آنان صادر میشود.
وی همچنین گفت:: بازدید از چاههای مذکور صورت گرفته و در کمیسیونها مطرح و برای صدور پروانه آماده شده اند و باید صاحبان چاهها، طرحهای صنعتی را به شرکت آب منطقهای ارائه دهند تا پروانه صادر شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقهای استان همدان افزود: خدمات مختلفی شامل جا به جایی، کف شکنی، لایروبی و تعمیق توسط شرکت آب منطقهای به بهره برداران ارائه میشود.
آقای ستوده افزود: تاکنون در شهرستان بهار ۲۹۲ حلقه چاه با حجم صرفه جویی ۹ میلیون متر مکعب و عمق انسداد ۶ هزار و ۳۵۰ متر پر و ۴۸۰ دستگاه کنتور آب و برق هوشمند بر روی چاههای کشاورزی نصب شده است.
نماینده مردم بهار و کبود راهنگ در مجلس شورای اسلامی هم گفت:: با وجود داشتن قانون تعیین تکلیف چاههای بدون پروانه مصوب ۸۹ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی دولت و مقررات روشن و تسهیل گرانه برای کشاورزان اقداماتی برای پر کردن چاهها صورت میگیرد و مراجعه دستگاههای مختلف برای پر کردن چاههایی که حکم پیش از ۸۹ صادر شده خلاف قانون است.
محمدعلی پورمختار افزود: بر اساس اعلام آب منطقهای استان، ۵۰۰ فقره پرونده منتظر تعیین تکلیف است که باید تسریع در امور صورت گیرد تا متقاضیان و تولیدکنندگان، پاسخ مناسب دریافت کنند و اجحاف صورت نگیرد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر