شهرستان بهار

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش همدان :

«طرح نماد» در شهرستان بهار اجرا می‌شود

شناسه خبر: ۸۱۰۱
 «طرح نماد» در شهرستان بهار اجرا می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش همدان از اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان (نماد) در سال جاری به صورت پایلوت در شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، عبدالله جعفری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در راستای اجرای سند ائتلاف ملی، نظام مراقبت اجتماعی دانشآموزان (نماد) به منظور برنامهریزی تحقق اهداف پیشبینی شده است، اظهار کرد: در این سند طراحی مجموعه نظامیافتهای از برنامههایی شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایتهای روانی- اجتماعی برای مراقبت از دانشآموزان در برابر رفتارهای پرخطر و آسیبهای اجتماعی از طریق مداخله بموقع و موثر در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه «طرح نماد» به خوبی در دورههای مختلف تحصیلی عملیاتی شده است، افزود: در فاز دوم اجرای این طرح، در سال تحصیلی 98-97 این طرح به صورت پایلوت در تمام مدارس شهرستان بهار اجرایی میشود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش همدان با بیان اینکه «طرح نماد» در سال 96 در ناحیه یک همدان و شهرستان ملایر به صورت آزمایشی در هر سه دوره تحصیلی به اجرا درآمد، گفت: در سال تحصیلی گذشته 12 آموزشگاه استان به صورت پایلوت این طرح اجرا شد.

وی با تأکید بر اهمیت ورود به موضوع مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی، بیان کرد: سال گذشته در 12 آموزشگاه 2 هزار و 542 نفر از دانشآموزان در 80 کارگاه آموزشی دوساعته تحت آموزش مهارتهای ارتقایی قرار گرفتند.

جعفری با بیان اینکه این پروژه در فاز دوم در سال تحصیلی 98-97 باید در شهرستانیهایی انجام شود که حداکثر دارای 130 آموزشگاه هستند، خاطرنشان کرد: امسال شهرستان بهار به عنوان مجری این طرح انتخاب شده است.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر