شهرستان بهار

​به مناسبت هفته بسیج و در کرسی آزاد اندیشی بسیجیان مطرح شد :

فکری برای بیکاری فصلی جوانان شهر بهار شود/ چرا نباید جشنواره سیب زمینی در بهار برگزار شود؟

شناسه خبر: ۸۱۵۸
 فکری برای بیکاری فصلی جوانان شهر بهار شود/ چرا نباید جشنواره سیب زمینی در بهار برگزار شود؟

ظهر دیروز به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج فرماندار شهرستان و امام جمعه شهر بهار با حضور تعدادی از مسئولین با بسیجیان دیدار داشتند و بسیجیان به بیان مطالبات خود در این نشست پرداختند.

به گزارش نشاط شهر، امام جمعه شهر بهار با گرامیداشت هفته بسیج ، بسیج را فقط مختص زمان جنگ و مبارزه با صدامیان ندانست و گفت: هم اکنون بسیج بازوی قدرتمند ولی فقیه زمان است و اگر در گذشته ما جنگ نظامی در پیش داشتیم امروز جنگ سختتری به نام جنگ نرم را در پیش داریم و بسیجیان در این زمینه نیز می توانند خوش بدرخشند و به خوبی وارد عمل شوند.

حجت الاسلام حاتم نیا ادامه داد: بصیرت، اخلاص و عمل به هنگام ، سه ویژگی مهم است که بسیجیان باید در راس کار خود قرار دهند.

در ادامه دو تن از بسیجیان فعال در زمینه اقتصاد و کارآفرینی به ایراد سخن پرداختند و انتقادهای خود را به برخی سیاست های موجود در زمینه اقتصادی ، کشاورزی و حمایت های دولتی در شهرستان بیان کردند.

امیر نوری ساعد کارشناس اقتصادی به تشریح تفاوت جنگ نظامی و اقتصادی پرداخت و یکی از اهداف جنگ اقتصادی را ایجاد نارضایتی عمومی و ایستادن مردم در مقابل حاکمیت دانست.

وی در ادامه به بیان پتانسیل های اقتصادی موجود در شهرستان همچون کشاورزی و سفالگری پرداخت و گفت: شهرستان بهار به عنوان قطب کشاورزی در استان مطرح بوده اما در سالهای گذشته به علت عدم مدیریت خیلی از زمین های کشاورزی به دلیل برداشت بی رویه آب لم یزرع شده است.

نوری در ادامه عدم توجه کافی به بخش صنعت در شهرستان به خصوص در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی را نقد دیگر به سیاست های شهرستان عنوان کرد و گفت: سه شهرک صنعتی سفال، صنایع غذایی و بهاران را در شهرستان داریم که شهرک صنعتی بهاران به دلیل عدم مطالعه و مکان سنجی نامناسب آلودگی هایش بیشتر از منافع آن بر مردم است .

نوری خارج شدن سرمایه سرمایه داران بهاری از شهرستان و استان و ترس از تولید را از دیگر مشکل شهرستان دانست وی همچنین گفت: بیکاری فصلی جوانان شهرستان در فصل زمستان از مواردی است که باید برای آن فکر اساسی شود.
نوری در آخر به برداشت سیب زمینی در شهرستان اشاره کرد و گفت: ما شاهد این هستیم که در شهرها جشنواره های مختلفی برای معرفی محصولات و صنایع برگزار می شود ، اما متاسفانه در شهر بهار که قطب تولید سیب زمینی است جشنواره ای برگزار نشده و تنها حرکتی که در این زمینه انجام شد مربوط به چند سال پیش است که آن هم دیگر تکرار نشد.

در ادامه فاطمه خاوری بانوی بسیجی کارآفرین به بیان عملکرد خود در کارآفرینی و به کارگیری بانوان در مشاغل خانگی پرداخت و اظهار داشت که تاکنون موفق شده 810 بانوی بسیجی را در زمینه مشاغل خانگی ، پرورش طیور، قالیبافی، کاشت زعفران و دیگر مشاغل مشغول به کار کند.

همچنین وی نیز به بیان انتقاداتی در زمینه به کارگیری کارگران غیر بومی در شهر پرداخت و خواستار توجه بیشتر و حمایت از مشاغل خانگی شد.

در ادامه فرماندار بهار انتقاد را راه پیشرفت دانست و با تاکید بر وحدت در جامعه گفت: هم اکنون در شرایطی قرار داریم که باید در کنار هم و با وحدت کار کنیم و همچون دوران دفاع مقدس در راه پیشرفت کشورمان در کنار هم تلاش کنیم.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر