شهرستان بهار

به مناسبت هفته بسیج برگزار شد :

هم‌اندیشی نخبگان و کارآفرینان بسیجی در سپاه ناحیه بهار

شناسه خبر: ۸۱۶۳
 هم‌اندیشی نخبگان و کارآفرینان بسیجی در سپاه ناحیه بهار

جلسه هم‌اندیشی نخبگان و کارآفرینان بسیجی شهرستان بهار ظهر امروز در سپاه ناحیه بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، ظهر امروز جلسه هم اندیشی نخبگان و کارآفرینان بسیجی شهرستان بهار در سپاه ناحیه بهار برگزار شد؛ در این جلسه تعدادی از بسیجیان نخبه، کارآفرین و مخترع حضور داشتند که با تشریح کار و حرفه خود، مشکلات و انتظارات خود را نیز بیان کردند.

در این نشست فاطمه خاوری یکی از بانوان کارآفرین شهر بهار که موفق شده برای 810 نفر از بانوان ایجاد شغل کند، اظهار کرد: شروع کار ما از یک گونی آرد بود که توانستیم با رشته بری در منزل کار خود را شروع کنیم.

وی با بیان اینکه به تدریج کار خود را توسعه دادیم و جند بانوی دیگر در این کار به کمک ما آمدند، گفت: علاوه بر رشته بری به تولیدات دیگری همچون تولید ترشی و شوری نیز پرداختیم و در ادامه برای اینکه کار خود را توسعه دهیم مکان بزرگتری را در اختیار گرفتیم.

این بانوی کارآفرین بهاری گفت: کار ما تنها به تولیدات خانگی محدود نشد بلکه در زمینه پرورش طیور، کاشت زعفران و دیگر محصولات، خیاطی و گلدوزی و انواع هنرهایی که بانوان قادر به کسب درآمد از آن بودند نیز وارد شدیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه هم اکنون تعداد زیادی از بانوان مشغول به کار شده و تمام طول سال مشغول به کار هستند.

در ادامه جوانی از دیار لالجین که موفق به کسب رتبه طی چند سال متوالی در جشنواره خوارزمی شده بود به تشریح طرحهای خود در زمینه صنایع دفاعی پرداخت و گفت: چند طرح طی سالهای گذشته داشته ام که آخرین آن مربوط به مباحث موشکی است که با سه نوع سوخت به فضا پرتاب میشود.

وی با بیان اینکه این طرحها به دلیل هزینه بالا و امکانات خاص خود امکان ساخت ندارد،تصریح کرد: برخی از این طرحها نیز احتیاج به بودجه کلان برای تولید دارد.

جوان دیگری از روستای دستجرد فعال در عرصه تولید پوشاک، به بیان ظرفیت کاری این روستا در تولید اشاره کرد و افزود: هم اکنون در روستای دستجرد فرد بیکار نداریم و حتی احتیاج به نیروی کاری هم داریم؛ مواد اولیه و تجهیزات لازم را در اختیار افراد جویای کار قرار می دهیم تا بتوانند کسب درآمد کنند.

در ادامه فرمانده سپاه ناحیه بهار با ابراز خوشحالی از حضور در جمع کارآفرینان و نخبگان بسیجی، خاطرنشان کرد: پیش از این بسیج در زمان جنگ تحمیلی وارد شد و سپس در زمینه سازندگی فعالیت خود را پیش گرفت.

سید جواد حسینی با بیان اینکه بسیج هم اکنون وارد عرصه محرومیتزدایی و اقتصادی شده است، یادآور شد: کمک به بخش اقتصاد مقاومتی و تشویق کارآفرینان از جمله مهمترین عملکردهای بسیج است.

وی در ادامه با اشاره به سرکشی از کارگاهها و تولیدیهای شهرستان در آینده، اظهار کرد: از نزدیک با این کارگاهها و مشکلات آنها آشنا میشویم و در جهت رفع مشکلات کمک خواهیم کرد.

فرمانده سپاه ناحیه بهار گفت: اگر افرادی که طرح و ایده خاص همچون طرح در زمینه صنایع دفاعی را به تهران معرفی می کنیم تا از وجود این افراد استفاده شود.

وی با بیان اینکه امروز شاهد این هستیم که حرکت عظیمی در زمینه مشاغل خانگی و تولید ایجاد شده است، تصریح کرد: با همفکری میتوانیم آیندهای روشن برای خود و کشورم بسازیم.
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر