شهرستان بهار

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار خبر داد :

بهره‌مندی 1212 مددجو از خدمات درمانی و بیمه اجتماعی در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۱۷۹
 بهره‌مندی 1212 مددجو از خدمات درمانی و بیمه اجتماعی در شهرستان بهار

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار گفت: امسال 285 میلیون و 655 هزار تومان برای بیمه خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در شهرستان بهار پرداخت شده است.

به گزارش نشاط شهر، سیدعبدالصمد حسینی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: یکهزار و 212 نفر از مددجویان زیر پوشش شهرستان بهار از ابتدای سال جاری تا کنون از خدمات بیمه درمانی و بیمه اجتماعی بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه 15 بیمار خاص، 50 بیمار صعب العلاج و 13 بیمار زمین گیر زیر پوشش کمیته امداد شهرستان بهار قرار دارند، افزود: به این افراد خدماتی مانند هزینه نگهداری و تامین تجهیزات مورد نیاز به ارزش 8 میلیون 400 هزار تومان ارائه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار یکی از فعالیت ها در حوزه بهداشت ودرمان را رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال بر شمرد و ادامه داد: 215 کودک دچار سوءتغذیه در بهار زیر پوشش قرار دارند که مبلغ 77 میلیون و 740 هزار تومان بابت آنها پرداخت شده است.

وی گفت: آموزش های لازم به مادران این کودکان مانند اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد، شناسایی مواد غذایی مفید و مغذی توسط کارشناسان بهداشت ارائه شده است.

حسینی افزود: خدمات درمانی به ارزش 163 میلیون 605 هزار تومان در بخشهای پرداخت فرانشیز خدمات درمانی، خریداری سبد غذایی بیماران خاص و صعب العلاج، تهیه 326 سبد بهداشتی، هزینه های نگهداری ، کمک به رفع سوء تغذیه کودکان و سبد غذایی مادران باردار به مددجویان پرداخت شده است.

وی گفت: 2 هزار و 714 خانوار در شهرستان بهار به عنوان کمک معیشت بگیر زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند میشوند.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار با بیان اینکه یکی از اهداف مهم کمیته امداد توانمندسازی خانواده های مددجو با ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: در هشت ماهه امسال 123 فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شده که 21 میلیارد و 300 میلیون ریال بابت ایجاد این فرصت های شغلی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: علاوه بر ایجاد فرصتهای شغلی برای مددجویان زیر پوشش 30 نفر از مددجویان به کاریابی ها معرفی شده اند.

حسینی با تاکید بر اینکه 139 نفر از مددجویان از کلاسهای آموزشی بلندمدت بهره مند شده اند، بیان کرد: آموزش پایدارسازی مشاغل نیز برای 228 نفر از مددجویان برگزار شده که بیش از 40 میلیون تومان برای این آموزشها هزینه شده است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر