شهرستان بهار

در دیدار فعالین اجتماعی شهر بهار با امام جمعه شهرستان مطرح شد :

پیوستن شهرهای بهار به کلان شهر همدان باید برای مردم شفاف شود

شناسه خبر: ۸۱۹۱
 پیوستن شهرهای بهار به کلان شهر همدان باید برای مردم شفاف شود

در دیدار برخی از فعالین اجتماعی با امام جمعه شهرستان بهار در خصوص پیوستن شهرهای بهار، لالجین و صالح آباد به کلان شهر همدان گفتگو شد.

به گزارش نشاط شهر، در دیدار تعدادی از فعالین اجتماعی شهر بهار با امام جمعه شهرستان بهار موضوع الحاق بهار ، لالجین و صالح آباد به شهر همدان در طرح کلانشهر مطرح شده و درباره پیگیری کارخانجات آلاینده شهرک صنعتی گفتگو شد.
موضوع الحاق شهرهای بهار، لالجین و صالح آباد به کلان شهر همدان یکی از موضوعاتی است که اخیرا باعث نگرانی هایی در بین مردم شهر بهار در مورد تغییرات فرهنگ و آداب و مسائل سیاسی و اقتصادی و همچنین استقلال این شهرستان شده است.
به طوری که عده ای این طرح را به نفع مردم شهرستان دانسته و عده ای مخالف اجرای این طرح هستند. به همین جهت عده ای از فعالین اجتماعی در دیدار با امام جمعه شهرستان بهار دیدار کرده و دغدغه های خود را در این موضوع مطرح کردند و خواستار شفاف سازی این موضوع برای مردم شهر شدند.
همچنین در این دیدار در خصوص اظهار نظر یکی از کارمندان بخشداری لالجین درباره جذب ۶۰ درصد از بودجه شهرستان به شهر لالجین و برخی اظهارنظرات که باعث از بین رفتن اتحاد بین مردم دو شهر بهار و لالجین می شود، تبادل نظر شد.
همچنین حاضرین از اینکه مسئولین عالی رتبه شهرستان همچون فرماندار، نماینده مجلس و شورای شهر به طور شفاف موضوعات را برای مردم بیان نمی کنند گلایه کردند و از امام جمعه شهرستان قول مساعد برای پیگیری موضوعات را گرفتند.
امام جمعه شهرستان از نظرات ارائه شده استقبال کرده و قول پیگیری موضوعات را داد و گفت: درب دفتر امام جمعه به روی همه مردم باز است و همه در هر ساعتی می توانند به دفتر مراجعه کرده و نظرات و پیشنهادهای خود را به ما ارائه دهند.
حجت الاسلام حاتم نیا در مورد اظهار نظرهایی که باعث از بین رفتن اتحاد بین مردم بهار و لالجین می شود گفت: قطعا اگر اظهار نظری بوده از سر اشتباه صورت گرفته و ما حتما در مورد حرکاتی که باعث این موضوع شود عکس العمل نشان می دهیم و نمی گذاریم که کوچکترین حرکتی که وحدت بین مردم بهار و لالجین را مخدوش کند در شهرستان ایجاد شود.
امام جمعه بهار همچنین با اشاره به وجود کارخانجات آلاینده در شهرک صنعتی ، انتشار گازهای این کارخانجات را باعث آزار مردم و آسیب به سلامتی شهروندان دانست و با اشاره به سابقه ورود امام جمعه در این مسائل گفت: در زمان فرمانداری آقای گلکار زاده نیز مشابه این کارخانجات را داشتیم که بوی متعفن ایجاد می کرد که در آن مسئله نیز وارد شدیم و کارخانه های آلاینده تعطیل شد که البته در بین مردم اینطور به اشتباه جا افتاده که حجت الاسلام عظیم زاده ، امام جمعه سابق در آن وارد شد ؛ اما حقیقت این است که جزء اولین اقدامات اساسی حضور بنده در شهرستان تلاش برای رفع آن مشکل بود و خوشبختانه در آن زمان موفقیت آمیز بود.
حجت الاسلام حاتم نیا قول مساعد برای پیگیری موضوعات مطروحه داد و اظهار داشت: من ترجیح می دهم اقدام عملی در مورد این موضوعات صورت گیرد و تنها در حد ارائه گزارش و حرف نباشد.
وی همچنین در مورد اظهار نظرهایی که در مورد مقام امام جمعه در شهرستان ممکن است بشود گفت: من هیچ دسته و گروهی ندارم و ممکن است برخی از شهروندان اینطور فکر کنند که نمی توانند به راحتی با امام جمعه دیدار کنند در صورتی که این چنین نیست و من آزادانه حرف همه شهروندان را می شنوم چرا که مقام امام جمعه به معنای زبان گویای مردم برای نظام و ولایت و سرباز امامت در جمع مردم است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر