شهرستان بهار

اشتغال 800 بانوی بهاری در مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم

شناسه خبر: ۸۲۴۴
 اشتغال 800 بانوی بهاری در مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم

مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم شهرستان بهار با ظرفیت اشتغالزایی 800 نفر برای زنان شهرستان بهار در روز 9 دی افتتاح شد.

به گزارش نشاط شهر، روز گذشته مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم شهرستان بهار در رشته فرش بافی در محل سابق مدرسه نواب با حضور فرمانده بسیج ادارات سپاه انصارالحسین (ع) و برخی مسؤولان شهرستان و تعدادی از کارکنان مرکزافتتاح شد.

در این مراسم فرمانده بسیج ادارات سپاه انصارالحسین (ع) اظهار کرد: دشمن بنا بر یک برنامه غلط تصور می کرد که می تواند انقلاب را از مسیر واقعی آن منحرف کند اما در روز نهم دی ماه مردمی که قلبشان جریحه دار شده بود به میدان آمده و نشان دادند که پای این نظام هستند و اجازه مداخله دشمنان در کشور را نمی دهند.

احد امیری انقلاب اسلامی دارای ریزش ها و رویش هایی است، افزود: رویش های انقلاب بی شک بسیار تاثیرگذار بوده و باعث شده که کشتی انقلاب مسیرش را به خوبی طی کند.

وی با اشاره به موفقیت های انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف علمی، نظامی، پزشکی و.. گفت: امروز قدرت عمل در دست ماست، اما در این جنگ رسانه ای و اقتصادی، دشمنان دروغ پردازی کرده و می خواهند به مردم القا کنند که ما در همه عرصه ها ضعیف هستیم و توان مقابله با دشمن را نداریم.

فرمانده بسیج ادارات سپاه انصارالحسین (ع) در ادامه با اشاره به افتتاح مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم شهرستان بهار تصریح کرد: عمل همسر شهیدی که این مرکز را راه بیاندازد و برای 800 نفر اشتغال زایی کند، بسیار مبارک و قابل ستایش است و این گونه زنان، نمونه زن با اراده ایرانی هستند که باید معرفی شوند.

کبری واحدی، مدیرعامل شرکت تعاونی گل انار، با اشاره به نحوه کار این مرکز اشتغال افزود: در راستای طرح سلامت اجتماعی در منطقه های آسیب خیز اقدام به برپایی این مرکز اشتغال کردیم.

وی ادامه داد: در این مرکز اشتغال رشته های هنری همچون قالی بافی، گلیم بافی، عروسک سازی، میناکاری و گیوه بافی آموزش داده می شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی گل انار که از زنان کارآفرین برتر شهرستان و استان در رشته قالیبافی در سالهای گذشته است، گفت: در سالهای گذشته با حمایت های ادارات و ارگان های مختلف توانستیم کار خود را وسعت دهیم و هم اکنون این مرکز سومین مرکز اشتغال در سطح شهرستان است که در زمینه فرشبافی افتتاح می شود و خوشبختانه در سالهای گذشته به همه روستاها رفته ایم و آموزش های لازم را به زنان روستایی داده ایم.

وی ادامه داد: این مرکز در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی قرار داشت که به مدت یک سال در اختیار شرکت تعاونی گل انار قرار گرفته تا بتوانیم برای زنانی که اکثرا بدسرپرست، بیسرپرست یا تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند اشتغالزایی کنیم.

واحدی خاطرنشان کرد: میزان تعهد ما برای اشتغالزایی در این مرکز 800 نفر است و در حال حاضر 150 نفر در این مرکز به اشتغال و آموزش مشغولند.

گزارش: مرضیه کریمی رادپور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر