شهرستان بهار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار مطرح كرد :

اجرای كپه‌کاری در 35 هکتار از مراتع روستای شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۲۶۹
 اجرای كپه‌کاری در 35 هکتار از مراتع روستای شهرستان بهار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار از اجرای كپه‌کاری در 35 هکتار از مراتع روستای گوشلان اين شهرستان خبر داد و گفت: در 80 هکتار از مراتع این روستا نیز بذرپاشی انجام شده است.

به گزارش نشاط شهر، حمیدرضا قرخانلو امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: براساس اعتبارات صندوق توسعه آبخیزداری سهم اعتبارات منابع طبیعی شهرستان بهار 420 میلیون تومان است.

وی در خصوص اقدامات حوزه آبخیزداری شهرستان بهار در 9 ماهه امسال افزود: پروژه کنترل سیل و رسوب روستای «همه کسی» که از سال گذشته آغاز شده با 50 میلیون تومان با حجم 400 مترمکعب و ارتفاع 4.5 متر انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار ادامه داد: عملیات کنترل سیل و رسوب پروژهای است که در حوزه هایی که احتمال سیل وجود دارد سازه سنگی ملاتی به مانند سدی مانع از سیل و رسوب می شود.

وی با بیان اینکه در بخش آبخیزداری عملیات کنترل و فرسایش در روستای «گوشلان» شهرستان بهار با اعتبار 50 میلیون تومان انجام شده است، گفت: در 35 هکتار از مراتع این روستا اقدام به کپه کاری شده است.

قرخانلو ادامه داد: کپه کاری عملیات اصلاح مراتع است که برای بهبود پوشش گیاهی و افزایش جذب آب در مراتعی که به نوعی به دلیل چرای دام پوشش گیاهی ضعیف است، انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در روستای «گوشلان» بهار 80 هکتار بذرپاشی نیز انجام شده است خاطرنشان کرد: پروژه کنترل سیل و رسوب روستای همه کسی و کپهکاری در روستای گوشلان شهرستان بهار در لیست افتتاحیه پروژه های دهه فجر امسال قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار با بیان اینکه کنترل سیل و رسوب روستای «لک» نیز توسط آبخیزداری شهرستان بهار در حال اقدام قرار گرفته است اما به دلیل برودت هوا کار عملی این پروژه هنوز صورت نگرفته است، اضافه کرد: مزیت های طرح کنترل سیل و رسوب شامل افزایش نفوذ آبهای زیرزمینی، کنترل فرسایش و سیل و رسوب حوزه و کنترل و کاهش فرسایش رودخانه ای است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر