شهرستان بهار

جلوه‌گری فرش "بهار" در روسیه و اروپا/هنرمندی بانوی بهار

شناسه خبر: ۸۲۷۴
جلوه‌گری فرش "بهار" در روسیه و اروپا/هنرمندی بانوی بهار

بانوی کارآفرین بهاری با بیان اینکه دو سال است در کشور روسیه نمایشگاه دائمی فرش داریم و هر سه ماه یکبار برای این کشور فرش صادر می‌کنیم، گفت: به تازگی با کشورهای آلمان، ارمنستان و گرجستان برای صادرات فرش قرارداد بسته‌ایم.

به گزارش نشاط شهر، کبری واحدی یک بانوی کارآفرین بهاری است که دو سال پیاپی به عنوان کارآفرین نمونه کشوری انتخاب شده است. این بانوی کارآفرین که همسر شهید ( علیرضا عربی که در سال 66 در حلبچه شیمیایی شده و در سال 89 به شهادت رسید» است، فرزندان خود را نیز با این هنر آشنا کرده و آنها را در این حرفه به درجه مهارت رسانده است.

این بانوی کارآفرین تنها به بازارهای فرش کشور بسنده نکرده و در نمایشگاههای فرش کشورهایی همچون روسیه،گرجستان و آلمان نیز شرکت داشته و هنر دست بانوان بهاری را به این کشورها صادر میکند.

این بانوی بهاری از سال 89 کار در زمینه قالیبافی را تحت عنوان شرکت تعاونی آغاز کرده و دی ماه امسال سومین کارگاه قالیبافی خود را در شهر بهار افتتاح کرد.

کبری واحدی با بیان اینکه از هفت سالگی به واسطه تشویق و حمایت عمه ام با این هنر فرشبافی آشنا شدم و از سال 75 به صورت حرفه ای شروع به کار کردم، اظهار کرد: در ابتدای کار شرکت تعاونی گل انار را با حضور هفت نفر از اعضای تعاونی در سال 89 با سرمایه اولیه یک میلیون و 500 هزار تومان شروع کردیم و کارگاه دوم در روستای آبرومند با نام شرکت تعاونی گل پامچال راه اندازی شد.

وی افزود: دی ماه امسال نیز سومین کارگاه فرشبافی را در راستای طرح سلامت با حمایت اداره تبلیغات اسلامی، اتاق تعاون، سپاه و بسیج قشر کارگری راه اندازی کردیم.

این بانوی کارآفرین با بیان اینکه اکثر بانوان مشغول به کار در تعاونی فرشبافی از افراد محروم، بدسرپرست یا بیسرپرست هستند، یادآور شد: تاکنون برای هزار و 280 نفر ایجاد شغل کرده و در کارگاه سوم فرشبافی که در یکی از مناطق محروم شهر بهار راه اندازی شده، 150 نفر مشغول به کار خواهند شد.

وی گفت: از سال 92 از طریق دانشگاه پیام نور برای اولین بار در طرحهای جهادی شرکت کردم و در آن به چند روستا رفته و به طور جهادی به آموزش فرشبافی به بانوان پرداختم به طوریکه هم اکنون 25 روستا را آموزش داده ام و از همه این روستاها متقاضی داشته و برای من فرش می بافند.

واحدی ادامه داد: فرش هایی که بافته می شود اغلب سنتی بوده و در کنارشان تابلو فرش و نقشه های کامپیوتری هم داریم.

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه تاکنون هیچ وام دولتی برای کار خود نگرفته، بیان کرد: مدت دو سال است که در کشور روسیه نمایشگاه دائمی فرش داریم و هر سه ماه یکبار برای این کشور فرش صادر می کنیم، همچنین به تازگی با کشور آلمان، ارمنستان وگرجستان نیز برای صادرات فرش قرارداد بسته ایم.

وی در ادامه گفت: دو سال پیاپی به عنوان کارآفرین نمونه ملی، استانی و شهرستانی انتخاب شده ام و تاکنون بیشتر از 30 لوح تقدیر و دو مدال طلا به عنوان تعاونی برتر کشور کسب کرده ام.

واحدی در آخر آرزوی دیرین خود را ساختن آیندهای زیبا برای جوانان بیان کرد و با تشکر از ارگانها و افرادی که در این مدت از وی حمایت کرده اند خاطرنشان کرد: طاهره نامداری و سروناز عبدداوودی به عنوان مربی کمک شایانی در این سالها به من داشتند. همچنین خانم مرادی در اداره بهزیستی، آقای مرمرچی از بسیج قشر کارگری، آقایان نوری و نادی از اتاق تعاون و خانم رئیسی، رئیس انجمن کارآفرینان ایران و پروفسور نوری نیز در زمینه فروش فرش کمک زیادی در این مدت به من کردند که وظیفه خودم می دانم از آنها از طریق این رسانه تشکر کنم.

گزارش: مرضیه کریمی رادپور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر