شهرستان بهار

گزارش اختصاصی :

صدقه جاریه

شناسه خبر: ۸۲۷۷
 صدقه جاریه

برای انجام کار خیر نیازی نیست که بسیار ثروتمند باشیم تا بتوانیم کار بزرگی انجام بدهیم گاهی با بعضی از تصمیمات و پرهیز از چشم و همچشمی و جلوگیری از هزینه های بسیار سنگین و صرف آن برای کار خیریه حتی کاری کوچک قدمی بزرگ در جامعه برداشته و با این کار درسی بزرگ به دیگران می دهیم.

مصاحبه ای داشتیم در این رابطه با خواهر شهیدی که مادرش وصیت کرده بود هزینه های مراسم چهلم و سالگردش را صرف امور خیریه کند.

به گزارش نشاط شهر، شهید محمد رضا وکیلی اجود بسیجی ۱۸ ساله ساکن شهر بهار است که به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) راهی جبهه نبرد حق علیه باطل شد.
سمیه وکیلی اجود خواهر این شهید بزرگوار در مصاحبه با خبرنگار نشاط شهر گفت: محمدرضا در سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون به شهادت رسید.
وکیلی اجود افزود: مادر این شهید سرافراز در تاریخ ۹۶/۱۰/۱۸ دار فانی را گفت و به دیار حق شتافت.
او گفت: امسال به جای برگزاری مراسم سالگرد برای مادرمان تمام هزینه مهمانی و خیرات را صرف دیوار کشی مدرسه روستای سنگ سفید که خودم در آنجا تدریس میکنم کردیم.

وی افزود: مدرسه در یک منطقه کوهستانی قرار دارد و دانش آموزان در معرض خطرات زیادی از جمله حمله حیوانات قرار می گرفتند؛ بنابراین با همفکری اعضای خانواده و بنا بر وصیت مادرمان که در وصیتنامه قید کرده بود که برایش مراسم چهلم و سالگرد گرفته نشود و هزینه آن صرف امور خیریه شود تصمیم گرفتیم تا دیوار کشی مدرسه را به عهده بگیریم تا توشه ای برای آخرت مادرمان باشد.
او در زمینه فرهنگ سازی گفت: با تبلیغات در فضای مجازی از کوچکترین کاری که یک خیر انجام می دهد و همچنین قدردانی مسئولین باعث تشویق و ترغیب بیشتر میشود تا بتوانیم قدمی در این راه برداریم.
وکیلی گفت: هدف ما از این کار، خیرات برای اموات خود و از همه مهمتر فرهنگ سازی برای از بین بردن بعضی از رسومی است که جز اسراف و هزینه برای صاحب عزا چیزی را در بر ندارد و همچنین رسیدگی به مدارس صدقه جاریه ایست که در دنیا و آخرت چراغ راه خواهد شد.
وی در آخر تقاضا داشت که برای شادی روح شهید محمدرضا وکیلی اجود / پدر بزرگوارش حاج هدایت اله وکیلی اجود/ مادر گرامی، حاجیه خانم کبری وحدتی آراسته و برادر جوان ایشان موسی وکیلی اجود صلواتی عنایت فرمایند.گزارش:
فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر