شهرستان بهار

فرماندار شهرستان بهار در جلسه بررسی مشکلات پروژه ولایت بهار مطرح کرد :

هر ماه یک پروژه جدید مسئله دار برای ما رو می شود

شناسه خبر: ۸۲۸۵
 هر ماه یک پروژه جدید مسئله دار برای ما رو می شود

صبح امروز جلسه متقاضیان مسکن در پروژه ولایت شهر بهار با پیمانکار و با حضور مسئولین شهرستانی برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این جلسه که به دعوت شهرداری بهار و با حضور فرماندار، نماینده بانک ، نماینده متقاضیان، اعضای شورا و شهردار بهار و پیمانکار در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، موارد رفع موانع تحویل مسکن به متقاضیان بررسی شد.
پروژه 140 واحدی مسکن ولایت یکی از بزرگترین پروژه های شهرستان بهار است که در میدان آزادگان و جنب فرمانداری شهرستان واقع می باشد. این پروژه در سال 90 در راستای مسکن مهر کلید خورد و در ازای واگذاری هزار متر واحد تجاری زمین و پروانه ساخت از سوی شهرداری به پیمانکار واگذار شد.
مقرر شده بوده این پروژه طی 24 ماه به متقاضیان تحویل داده شود، اما هم اکنون 5 سال از موعد مقرر گذشته و هنوز این واحدها تکمیل نشده و باعث ایجاد نارضایتی بین متقاضیان شده است.


هیچ اضافه ساختی در بنا نداشتیم
در جلسه ای که صبح امروز در شهرداری بهار برگزار شد، پیمانکار پروژه با ارائه توضیحاتی در خصوص آغاز به کار پروژه و روند کار آن گفت: طی قراردادی که با شهرداری وقت داشتیم برای 15 هزار متر مسکونی، 5 هزار متر پارکینگ و سه هزار متر تجاری که جمعا 23 هزار متر می شود جواز ساخت گرفتیم و اضافه ساختی در بنا نداشتیم اما بنا به دلایلی پروژه بیش از حد متعارف طول کشید.
محمد جواد محمدی، پیمانکار پروژه مبلغ قید شده در قرارداد با متقاضیان را قیمت تمام شده به اضافه 20 درصد سود مدیریت ساخت عنوان کرد.


زمان و قیمت قطعی واحدها مشخص شود
مهدی رهنما، نماینده متقاضیان مسکن در پروژه ولایت با اشاره به مدت قرارداد گفت: ما باید در سال 92 یا 93 واحدهای خود را تحویل می گرفتیم؛ اما الان 5 سال است که این پروژه به تعویق افتاده و خیلی از متقاضیان متضرر شده اند.
وی همچنین با ارائه توضیحاتی در مورد قیمت تمام شده مسکن در سال 93 گفت: در آن زمان به ما شفاها گفتند که این واحدها حدودا متری 600 هزار تومان تمام می شود ولی الان گفته اند که یک میلیون و 270 هزار تومان بدون پارکینگ و انباری و انشعابات و حفاظ پله باید برای واحدها پرداخت کنیم.
رهنما همچنین گفت: متقاضیان دو خواسته مشخص دارند و آن این است که اول زمان قطعی تحویل پروژه بر مبنای پایان کار شهرداری وبا قابلیت سکونت به همراه پارکینگ و انباری مشخص شده و همچنین قیمت تمام شده هر متر واحد بر مبنای نظر اداره ثبت مشخص شود.


به تعویق افتادن پروژه ولایت را گردن شهرداری نیندازید
علی عطایی یکی از اعضای شورای شهر بهار نیز با اشاره به صحبت های پیمانکار مبنی بر اینکه شهرداری در مقطعی باعث توقف کار شده و پروژه را به تعویق انداخته گفت: پروژه در سال 94 و به دلیل ارائه نشدن نقشه های ساختمانی و اضافه بنا متوقف شد و این در صورتی است که طبق قرارداد باید یک سال قبل از آن پروژه با اتمام می رسید.
نماینده بانک مسکن نیز در این جلسه با ارائه توضیحاتی در خصوص تسهیلات ارائه شده به متقاضیان گفت: سعی ما این بوده که بیشترین همکاری را با متقاضیان داشته باشیم به طوریکه متقاضیان به دلیل دیرکرد جریمه نخورند.
هر ماه یک پروژه جدید مسئله دار رو می شود
در انتها فرماندار شهرستان بهار گفت: متاسفانه مشکلاتی از قبل در شهرستان وجود داشته که به ما ارث رسیده و این پروژه نیز یکی از آنهاست وهر ماه پروژه جدیدی برای ما رو می شود که احساس می کنم مشکلاتی دارد و ما به عنوان شخص حقوقی باید پاسخگوی آن باشیم.
احسان قنبری با بررسی صحبت های طرفین با اذعان به اینکه سعی دولت بر این است که این واحدها با کمترین مشکل به مردم تحویل داده شود گفت: نماینده متقاضیان و پیمانکار باید به طور شفاف و جزء به جزء به بررسی همه قیمت ها بپردازند تا مشکل حل شود ، شهرداری نیز بیشترین همکاری را با این پروژه داشته باشد تا هر چه زودتر واحدها به متقاضیان تحویل داده شود.
در انتها مقرر شد که متقاضیان و پیمانکار در جلسه ای به طور جداگانه به بررسی قیمت تمام شده بپردازند تا هیچ یک از طرفین متضرر نشده و واحدها هر چه سریعتر به متقاضیان تحویل داده شود.

گزارش: مرضیه کریمی رادپور


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر