شهرستان بهار

نماینده مردم شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ در مجلس :

استانی شدن انتخابات منجر به همگرایی نمایندگان می‌شود

شناسه خبر: ۸۲۸۷
 استانی شدن انتخابات منجر به همگرایی نمایندگان می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی شدن انتخاب نمایندگان مجلس باعث هم افزایی امکانات و همگرایی بین نمایندگان مجلس در پی گیری امور مربوط به استان می‌شود.

به گزارش نشاط شهر، محمدعلی پورمختار امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه موافق استانی شدن انتخابات مجلس هستم اظهار کرد: در هفته آینده جزئیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس در صحن مجلس بررسی میشود.

وی با بیان اینکه امیدواریم شورای نگهبان نیز بنا بر شرایط مجلس و ضرورت تقویت این نهاد موافقت خود را با استانیها شدن انتخابات اعلام کند افزود: استانی شدن انتخابات مزایای بسیاری دارد و باعث افزایش مشارکت میشود.

نماینده مردم شهرستانهای بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به اینکه برخی معتقدند میزان مشارکت را کاهش میدهد تصریح کرد: اما با توجه به رقابتی شدن بیشتر فضا و کاندیداها تلاش بیشتری را باید به خرج دهند و همین مسأله افزایش مشارکت را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه ما نیاز داریم تا احزاب و جمعیت های سیاسی در جایگاه واقعی خود قرار بگیرند ادامه داد: نباید جریانها و احزاب تنها در زمان انتخابات ظهور و بروز بیابند و پس از آن فعالیت آنها خاموش شود.

پورمختار با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات زمینه تقویت احزاب را فراهم میکند خاطرنشان کرد: اگر حزب هم به دنبال فعالیت نباشد مردم بیشتر ورود میکنند و فعالیت بیشتری را انجام میدهند.

وی با بیان اینکه از استان همدان 9 نماینده در مجلس حضور دارند گفت: با استانی شدن انتخابات این 9 نفر به کمک یکدیگر می آیند و هم افزایی منابع صورت می گیرد و امکانات خود را در اختیار هم قرار می دهند.

نماینده مردم شهرستانهای بهار و کبودراهنگ در مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات باعث حرکت برنامه محور نمایندگان میشود اظهار کرد: این افراد به مردم برنامه ارائه میکنند و در نتیجه اقدامات نمایندگان در ریل اصلی خود که همانا قانونگذاری صحیح و نظارت است قرار میگیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بین نمایندگان هر استان رقابت در امور مختلف قرار دارد افزود: نمایندگان برای مسائل کلی استان با یکدیگر هماهنگ هستند اما در مسائل شهرستانی با یکدیگر رقابت دارند.

پورمختار تصریح کرد: اگر وزیری به یک شهرستان می رود، نماینده شهرستان دیگر ناراحت می شود و یا بودجه ای برای یک شهرستان جذب می شود، دیگری هم به دنبال آن می‎رود که در نتیجه به واگرایی نیز ختم می شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که وقتی انتخابات استانی شود تمام نمایندگان در کنار یکدیگر قرار می گیرند و همگرایی ایجاد می شود.

نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ در مجلس خاطرنشان کرد: به عنوان مثال با استانی شدن نمایندگان مجلس در شهرستان بهار و کبودراهنگ از ظرفیت تمام 9 نماینده استفاده میشود و در راستای رفع مشکلات هماهنگی بیشتری صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه تفکیک حوزه انتخابیه شهرستان بهار و کبودراهنگ نیز در کمیسیون شوراها مورد تصویب قرار گرفته است گفت: منتظر هستیم این مسأله نیز در دستور کار صحن مجلس قرار بگیرد.

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس :
  در تاریخ ۲۹ دی ۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
  جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: : با استانی شدن انتخابات، مجلس در اختیار صاحبان قدرت و ثروت قرار می‌گیرد
  عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس طرح استانی شدن انتخابات مجلس را ، ناکارآمد توصیف کرد و گفت که این امر باعث می‌شود مجلس در اختیار طبقه خاص سیاسی و صاحبان قدرت و ثروت قرار گیرد.

 • محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس :
  در تاریخ ۲۹ دی ۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب استانی شدن انتخابات در گفت‌وگو با فارس گفت: استانی شدن انتخابات مجلس در شهرهای کوچک می‌تواند مشکلاتی را در توزیع منابع، بودجه، عمران و آبادانی ایجاد کند که قطعا این شهرها بزرگترین متضرر اجرای این طرح خواهند شد.


 • اکبر ترکی، نماینده مردم فریدن در مجلس :
  در تاریخ ۱۷ بهمن ۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
  به گزارش خبرگزاری خانه ملت نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات مجلس،‌ اهرم‌های زر و زور و تزویر در این نوع انتخابات بیشتر می‌شود و مردم هم به مطالبات به حق خود نمی‌رسند
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر