شهرستان بهار

هر روز با یک شهید :

شهید عیوضعلی مردانی؛ حق نعمت‌های الهی را به جا آورید

شناسه خبر: ۸۳۴۲
 شهید عیوضعلی مردانی؛ حق نعمت‌های الهی را به جا آورید

شهید عیوضعلی مردانی در وصیت‌نامه خود با بیان اینکه تا آخرین نفس ایستاده‌ام تا شربت شهادت را بنوشم عنوان کرد: حق نعمت‌های الهی چه مادی و چه معنوی را به جا آورید.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

میخواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

تبرک لحظاتمان با شهید عیوضعلی مردانی:

شهید عیوضعلی مردانی در تاریخ 20 فروردین 49 در شهر بهار همدان چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا سوم ابتدایی ادامه داد و از طرف بسیج به جبهه اعزام و به عنوان رزمنده به ایفای مسؤولیت پرداخت. شهید عیوضعلی مردانی در تاریخ 4 خرداد 65 در شهر خرمشهر در اثر اصابت ترکش دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد. اکنون پیکر پاکش در گلزار شهدای لالجین آرام گرفته است .

آنچه میخوانیم وصیتنامه شهید عیوضعلی مردانی است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون: هرگز گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه آنها زنده ابدی هستند و نزد پروردگار خویش روزی می خورند».

با سلام و درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب و تمام شهدا و رزمندگان دلیر اسلام که مردانه در جبهه ها می کوشند و از این مملکت اسلامی دفاع میکنند. ای پدر و مادر عزیزم خواهش میکنم مرا حلالم کنید چراکه نتوانستم حق فرزندی خود را به شما ادا کنم. شما برای من شبها بی خوابی ها کشیدید و مرا به سن بلوغ رساندید. خدا را شکر و سپاس میگویم که به کام و آرزوی دیرینه ام رسیدم و تا آخرین نفس ایستاده ام و با بعثی ها خواهم جنگید تا شربت شهادت را بنوشم.

خدایا خودت شاهدی که من هدفی جز تو و مقصدی که توسط پیامبران و امامان معصومت به من نشان دادی ندارم و عشقی جز شهادت در راه تو را ندارم و امیدم به توست و غیر از تو پناهگاهی ندارم.

خدایا بندهای معصیتکارم و بار گناهانم بر دوشم سنگینی میکند اما از درگاه لطف و کرمت ناامید نیستم و به فضل و کرمت چشم دوخته ام و امیدوارم این بار هدیه ای که خودت به من ارزانی داشته ای تقدیمت کنم.

جوانان ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند و پیش از آنکه مرگ سیاه دامنگیرشان شود مرگ سرخ را استقبال کنند و هرکس در این معامله نافع پشیمان گردد بداند به طور حتم ضرر کرده است.

از آنجایی که بر هر فرد مکلف است که هنگام فراغت از این دنیای فانی وصیتی کند لذا به ذکر چند نکته بسنده میکنم: پروردگار را شکرگزار باشید و حق نعمتهای الهی چه مادی و چه معنوی را به جا آورید و خدا را در همه حال ناظر اعمال خود بدانید، در پیشگاه او معصیت نکنید و آگاه باشید در این چند روز دنیا مسافرید.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر