شهرستان بهار

انجمن بهار ثمین الوند با همکاری انجمن دوستان زمین و سایر انجمن های محیط زیستی همدان , جمعه مورخ ۹۲/5/۲۵ در برنامه پاکسازی طبیعت

شناسه خبر: ۸۳۵
انجمن بهار ثمین الوند با همکاری انجمن دوستان زمین و سایر انجمن های محیط زیستی همدان , جمعه مورخ ۹۲/5/۲۵ در برنامه پاکسازی طبیعت

انجمن بهار ثمین الوند با همکاری انجمن دوستان زمین و سایر انجمن های محیط زیستی همدان , جمعه مورخ ۹۲/5/۲۵ در برنامه پاکسازی طبیعت

انجمن بهار ثمین الوند با شرکت در برنامه پاکسازی طبیعت 25 ام مرداد ماه 92 به تپه عباس آباد رفت و با سایر اعضای انجمن های محیط زیستی همدان همکاری کرد .
 انجام این برنامه توسط تمامی دوستان با تشویق مسافران و میهمانان حاضر در آنجا صورت گرفت وبازخورد بسیارخوبی داشت کسانی که در آنجا حضور داشتند سعی کردند با مشاهده این عمل برای یک روز هم که شده از رفتار و عادت های خود در مورد ریختن زباله به محیط زیست و زیستگاههای تفریحی تجدید نظر نمایند . 

حضور کودکان در این برنامه ها و آگاهی و علاقه ی آن ها نسبت به محیط زیست موجب دلگرمی اعضای گروه و تاثیرگذاری بیش تر این برنامه ها می شود و به نظرمحیط زیستی ها باید آموزش های لازم درمورد محیط زیست را مانند سایر آموزش ها از سنین کودکی شروع کرد به امید این که در آینده شاهد انداختن هیچ زباله ای روی زمین و ایجاد چنین منظره هایی نباشیم و نیازی هم به برنامه های پاکسازی نداشته باشیم و همه با زمین دوست باشیم.

وجود اجسام تیز و برنده ، سرنگ های آلوده، حشرات ناقل آلودگی ها و بیماری ها،آلودگی ها و گازهای متصاعد شده از شیرابه زباله ها که در فصل گرما افزایش می یابد ممکن است برای سلامتی افراد خطرآفرین باشد و مخصوصا حضور کودکان در پاکسازی ها ریسک بزرگی است اما علاقه ی دوستان به محیط زیست و طبیعت و نگرانی آن ها در مورد محیط زیستی که در آینده به فرزندان خود تحویل خواهند داد باعث می شود با وجود این خطرات دست از فعالیت برنداشته و حتی مصمم تر از قبل به فعالیت های خود ادامه دهند.

 هدف از اجرای چنین برنامه ها که هر دو هفته یکبار در یک منطقه انجام می گیرد آموزش به شهروندان در مورد کاهش تولید زباله وهمچنین کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف می باشد .


امید است که این آموزشها روزی بتواند جایگاه ویژه ای پیدا کند و هیچ شهروندی زباله ی خود را به طبیعت نریزد و با تولید زباله ی کمتر شهری سالم و استفاده بهینه از منابع و امکانات محیطی موجود و خدادای داشته باشد . 

انجمن بهار ثمین الوند در نظر دارد که چنین برنامه هایی را در سطح شهرستان بهار اجرا نماید لذا از دوستان علاقمند برای شرکت در این برنامه ها دعوت به عمل می نماید برای اعلام آمادگی با شماره  09185862089  تماس بگیرید .

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • مرتضی :
  در تاریخ ۱ شهریور ۹۲ ساعت ۰۰:۵۰
  سلام.امیدوارم هرچه سریعتر در شهر خودمان هم شاهد چنین برنا مه هایی باشیم.با تشکر از زحمات و تلاشهای این تشکل
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر