شهرستان بهار

همدانی ها با مردم بهار هم صدا شدند/ نه بزرگ همدانی ها به آجیل شب عید

شناسه خبر: ۸۴۲۸
همدانی ها با مردم بهار هم صدا شدند/ نه بزرگ همدانی ها به آجیل شب عید

این پویش مردمی به باقی نقاط استان نیز سرایت کرده و باقی شهرها و روستاهای استان هم اعلام کرده اند که می خواهند به این پویش بپیوندند.

به گزارش نشاط شهر، اوضاع نابسامان اقتصادی خانواده ها در سال جاری بر هیچ کسی پوشیده نیست. در جایی که صعود و فرود قیمت ها از دلار و طلا به اقلام پرمصرف همچون گوشت و حبوبات و دیگر مواد غذایی و غیره سرایت کرده است، بر آن شدیم که ماهم جهت همراهی با عموم جامعه قدمی هرچند کوچک برداشته و با پویش مردمی #نه_به_آجیل بار دیگر وحدت و همدلی خود را نشان داده و همچنین صدای اعتراض مردممان به این اوضاع اقتصادی را به گوش مسئولین غفلت زده برسانیم.
به همین جهت از اول اسفند ماه با انتشار پست هایی در ارتباط با این کمپین در کانالهای تلگرامی شهرها و روستاهای شهرستان مردم را به پیوستن به این کمپین دعوت کردیم.
خوشحالیم که هم اکنون هرچه که به عید نزدیک می شویم شاهد اتحاد و همدلی مردم شهرستان و روستاها هستیم و دهیاریها و شوراها و حتی ائمه مساجد با این پویش همراه شده و با امضای طومار و بیانیه برای پیوستن به این کمپین اعلام آمادگی کرده اند.
هفته گذشته نمازگزاران شهر مهاجران در نمازجمعه این شهر با امضای طوماری هم پیمان شدند که عید امسال صرفا با میوه و شیرینی از میهمانان خود پذیرایی کرده و از تجملات پرهیز کنند.

اهالی روستای دهنجرد نیز با صدور بیانیه ای صله رحم و شادی اهالی روستا را مهمتر از تجملات دانسته و همگان را ملزم به پرهیز از تجملات کردند.
اهالی روستاهای کوشک آباد، راه هموار و حسین آباد عاشوری نیز یک صدا شده و هم پیمان شدند که عید نوروز امسال با نخریدن آجیل صدای اعتراض خود به اوضاع نابسامان اقتصادی را به گوش مسئولین برسانند.
دیگر شهرها و روستاها نیز با ارسال بیانیه هایی در حال پیوستن به این پویش مردم هستند.

حال شاهد این هستیم که این پویش مردمی به باقی نقاط اسان نیز سرایت کرده و باقی شهرها و روستاهای استان هم اعلام کرده اند که می خواهند به این پویش بپیوندند.

در همین راستا روز گذشته کاربران توئیتری همدان نیز با ترند کردن هشتک #آجیل_نمیخریم حضور خود در این پویش را اعلام کردند و خوشحالیم که این پویش به یک پویش سراسری در کل استان تبدیل شده است.
این بار هم شهرستان بهار با همدلی و یکدلی مردمش ثابت کرد که پیشرو در مسائل فرهنگی در استان و کشور است.
مردم ما با هوشیاری و آگاهی کامل نسبت به شرایط اقتصادی عموم جامعه نه بزرگی به آجیل و همچنین به چشم و هم چشمی و تجملات گفتند. امیدواریم که این موضوع همگانی شده و مردم ما با برگزاری هرچه ساده تر مراسم دید و بازدید عید و محکم تر نمودن صله رحم برای سال جدید بتوانند از هزینه های سنگین خرید شب عید و چشم و همچشمی جلوگیری کنند و بتوانیم کمی از فشارهای اقتصادی از دوش سرپرست خانواده ها برداریم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر