شهرستان بهار

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار اعلام کرد :

کمک 110 میلیاردی مردم بهار به افراد تحت پوشش کمیته امداد

شناسه خبر: ۸۴۳۵
 کمک 110 میلیاردی مردم بهار به افراد تحت پوشش کمیته امداد

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار میزان کمک مردم به نیازمندان شهرستان بهار را 110 میلیارد ریال عنوان کرد.

به گزارش نشاط شهر، به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس کمیته امداد امام خمینی با سیدعبدالصمد حسینی رئیس کمیته امداد شهرستان بهار گفتگویی داشتیم.

حسینی اشاره ای به عملکرد کمیته امداد در شهرستان بهار کرد و گفت: این آمار و عملکرد در دو حوزه بخش مرکزی و صالح آباد است و بخش لالجین مستقل می باشد. در حال حاضر قریب به #۳_هزار_خانواده (۶۱۵۰ نفر) از خدمات حمایتی کمیته امداد بهرمند هستند، از نظر جمعیتی ۷/۵ درصد جمعیت این دو بخش و نزدیک به ۱۲ درصد خانوار بهار و صالح آباد تحت حمایت هستند، و به عنوان جامعه هدف مددجوی ما از خدمات امداد بهره می گیرند.

او گفت: حدود ۵۳ درصد از این ۳ هزار خانواده به دلیل فوت سرپرست، طلاق، متارکه، و زندانی بودن سرپرست به عنوان زن سرپرست خانوار از چرخه حمایتی امداد بهره مند هستند. و قریب به ۴۷ درصد هم خانواده های دارای سرپرست مرد به دلیل از کار افتادگی جسمی که با نظر کمیسیون پزشکی باید درصد از کارافتادگی جسمی تائید شود، یا ازکار افتادگی افراد بالای ۶۰ سال زیر نظر طرح شهید رجایی هستند که از خدمات امداد بهره می برند.

وی اظهار داشت: در رسالت کاری و اهداف امداد، بحث توانمند سازی جزء اولویت های کاری امداد محسوب می شود یعنی بر اساس مصداق روایت معروفی که عنوان می کند به جای ماهی دادن ماهیگیری را یاد می دهند؛ توانمند سازی خانواده ها سرلوحه کاری امداد است.
وی افزود: حضرت امام ۴۰ سال قبل در چنین ایامی فرمان تاسیس کمیته امداد را صادر کردند و فرمودند: کار امداد مدد به حیات و زندگی شرافت مندانه است.
توانمندسازی در حوزه اشتغال، فرهنگی، مسکن، درمان و ازدواج جزء برنامه های توانمندسازی و جزء شاخص های خدماتی امداد امام است که ما افرادی را که در حوزه اشتغال تحت هر عنوانی زمینه توانمند داشته باشند با حمایت آنان را به خودکفایی و استقلال اقتصادی از طریق تسهیلات اشتغال امداد می رسانیم.

حسینی گفت: در بعد توانمند سازی سالی ۲۰ درصد را در زمینه توانمند سازی یاری کرده و باید از چرخه حمایتی امداد خارج کنیم و متقاضیان جدید وارد چرخه حمایتی امداد شوند.
کمیته امداد جایی برای توقف نیست و در یک بازده ۳ ساله از خانواده ها در زمینه کشاورزی، رایانه و... تعهد گرفته میشود که همه باید در عرصه کار و تلاش وارد شوند و از تسهیلات امداد استفاده کنند و به توانمندی برسند.

وی بیان کرد: کمیته امداد شهرستان بهار از سال ۱۳۷۰ استقلال پیدا کرده و مستقر شده و ۲۷ سال در شهرستان بهار فعالیت دارد. در طی این ۲۷ سال ۶۱۲۵ شغل ایجاد شده و در طول این مدت ۴۷۷ میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده، از گذشته تاکنون در ۱۱ ماهه امسال در حوزه اشتغال به ۹ #میلیارد_تومان رسیده است.

رئیس کمیته امداد گفت: نزدیک به ۱۰ بانک عامل در زمینه اشتغال در سطح شهرستان همکاری می کنند.

وی افزود: تسهیلات بانکی را به خانواده های مجری طرح های اشتغال در زمینه دامداری، کشاورزی، صنفی و خدماتی پرداخت کردیم، که یکی از راه های اصولی و اساسی استقلال اقتصادی خانواده ها است.

او گفت: در حوزه دیگر توانمند سازی بحث کمک به جوانان در زمینه ازدواج و تشکیل خانواده کمیته امداد شهرستان بهار برنامه هدفمندی را دنبال میکند، در ظرف ۲۷ سال که از عمر کمیته امداد میگذرد ما گزارشات سالیانه را بررسی کردیم نزدیک به ۲ هزار نفر و نزدیک به ۴ هزار زوج جوان با کمک های خیرین شهرستان و کمیته امداد زندگی خود را آغاز کردند.

حسینی گفت: ما برای زوجین مشاوره های قبل از ازدواج برگزار میکنیم، درحال حاضر در جامعه امروز آمار طلاق بالاست اما خوشبختانه طلاق در بین جامعه مددجویی ما زیر ۱ درصد می باشد، و علت موفقیت ما در این زمینه آموزش های مناسب، مشاوره های قبل و بعد از ازدواج، همسرداری و.... می باشد.
در بحث ازدواج امسال قریب به ۱۰۰ مورد برای هر نو عروس هدیه ای به عنوان کمک جهیزیه به مبلغ ۵ میلیون تومان اهداء کرده ایم.
حسینی اظهار داشت: در بحث فرهنگسازی در زمینه ازدواج آسان ۱۰۰ خانواده را آموزش داده ایم و تا آخر سال جاری ۱۱۵ نو عروس در سال ۹۷ زندگی مشترک خود را آغاز خواهند کرد.
وی گفت : در حوزه فرهنگی هم تقویت باورهای دینی و دوره های آموزشی برای آگاه سازی خانواده ها داریم.
و در حاشیه شهربهار، صالح آباد و روستاهای اطراف از ۵۶۵ دانش آموز و ۶۰ دانشجو در امر تحصیل حمایت می کنیم، ما دانشجو در مقطع دکتری هم داریم و امسال دانشجویی داریم که با کسب بالاترین امتیاز وارد دانشگاه علوم پزشکی همدان شده است.
رئیس کمیته امداد بیان کرد: در حوزه غنی سازی اوقات فراقت دانش آموزان در طول ایام تابستان و امثالهم جزء برنامه های فرهنگی هدفمند امداد است و فعالیت های امداد در هر زمینه توسط کارشناسان متخصص آن پیگیری می شود.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر