شهرستان بهار

خیابان اصلی بهار تبدیل به پارکینگ شده است

شناسه خبر: ۸۴۳۷
خیابان اصلی بهار تبدیل به پارکینگ شده است

تاکسی رانی بهار زیر نظر واحد تاکسی رانی در شهرداری بهار است که تمام مراحل صدور پروانه تاکسی رانی، کارت شهری، و صدور برگه مرخصی رانندگان در این واحد صورت می گیرد.

به دنبال نارضایتی برخی همشهریان از بعضی رانندگان تاکسی داخل شهر بهار با چند تن از رانندگان داخل شهری گفت و گویی داشتیم.

به گزارش خبرنگار نشاط شهر، گفت و گویی با عباس حسینی اخگر راننده تاکسی داخل شهری داشتیم.

سیدعباس حسینی اخگر متولد ۵۷/۰۶/۳۰ و ساکن شهر بهار است.

سید عباس حسینی اخگر گفت: از سال ۸۴ در واحد تاکسی رانی شهر بهار به عنوان راننده تاکسی مشغول به کار است.

حسینی اخگر گفت: تاکسی رانی بهار زیر نظر واحد تاکسی رانی در شهرداری بهار است که تمام مراحل صدور پروانه تاکسی رانی، کارت شهری، و صدور برگه مرخصی رانندگان در این واحد صورت می گیرد.

وی افزود: انتقادات، پیشنهادات و شکایات مردمی نسبت به رانندگان تاکسی و عملکرد آنان با واحد تاکسی رانی می باشد.
او گفت: بهار حدودا ۶۰ دستگاه تاکسی درون شهری دارد و ۶ دستگاه مینی بوس ون که از این دستگاه فقط یک دستگاه در حال ارائه خدمات می باشد، و بقیه دستگاه ها متاسفانه به دلایل متعدد خارج از چرخه فعالیت هستند.
وی اظهارداشت: به علت درآمد کم و نبود بستر مناسب شهری نه فقط من بلکه هیچ کدام از رانندگان تاکسی درون شهری از کار خود راضی نیستند.

او گفت: در هیچ جای شهرهای ایران خیابان اصلی را به روی تاکسیرانها مسدود نکرده اند ولی در شهر ما خیابان امام را که ۸۰% مردم در این خیابان سر و کار دارند مسدود و یک طرفه شده است.

وی در ادامه گفت: مسئولین شهری و عوامل راهنمایی و رانندگی نمی خواهند طرح های ترافیکی را در شهر بهار اجراء کنند و به همین علت خیابان اصلی شهر را یک طرفه کرده اند.
حسینی اخگر گفت: ما تا کی باید شاهد شلوغی و بی نظمی در داخل شهر باشیم خیابان امام تبدیل به یک پارکینگ شده و هیچ مسئولی هم در این زمینه پاسخگو نیست.
او گفت: رانندگان از اوایل سال دیگر توان خرید قطعات یدکی نو را ندارند و تمامی قطعات خودرو چندین برابر گران شده و این مشکل به یک معضل تبدیل شده با این گرانی های سرسام آور یک راننده چطور میتواند تامین درآمد داشته باشد اکثر رانندگان تاکسی مستاجر هستند و در شرایط بد اقتصادی به سر می برند.

وی عنوان کرد: نارضایتی برخی از مردم از تاکسیران ها را قبول دارم ولی این امر کاملا طبیعی می باشد چون شما هیچ نهاد یا ارگانی را پیدا نمی کنید که مردم صد در صد از آن مجموعه راضی باشند.

وی اظهار داشت: برای تمامی رانندگان تاکسی کلاس های آموزشی در زمینه نحوه برخورد، رعایت بهداشت داخل خودرو، و... در مسجد امام حسن (ع) برگزار میشود.

سید عباس حسینی اخگر در ادامه گفت: تهیه پول خرد به عهده مسافر می باشد ولی تمامی رانندگان تا حد امکان از طریق بانک ملی یا کمیته امداد سعی در تهیه پول خرد می کنند، و از تمامی همشهریان خواهشمندیم در این زمینه با ما همکاری کنند.

او گفت: ما راننده ای نداریم که پول اضافی از مسافران بگیرد و احیانا اگر اینطور بوده حق الناسی بر عهده خود راننده است.

وی گفت: اگر رانندگان از حمایت مسئولین در زمینه های مختلف برخوردار باشند قطعا سرویس دهی مطلوبی به شهروندان خواهند داشت.

او گفت: ما از مسئولین انتظار داریم از هر طریقی (چه شهرداری، یا فروشگاه شهرداری) به فکر معیشت رانندگان و تامین قطعات خودرو به صورت تعاونی اقلام پرمصرفی برای ما باشند.

حسینی گفت: تاکنون هیچ مسئولی را به یاد ندارم که پیگیر مشکلات حوزه ما باشد جا دارد از آقای فیض الهی رئیس شورای شهر بهار قدر دانی کنم که تا حدودی پیگیری برخی از مشکلات ما بوده است.

سجاده ستوده یکی دیگر از رانندگان تاکسی داخل شهر بهار میگوید، ۸ سال است که از طریق این شغل درآمدزایی میکند.

سجاد ستوده گفت: یکی از مشکلات ما مربوط به کرایه ماشین می باشد در حال حاضر شاهد افزایش قیمت ها هستیم اما با توجه به گرانی ها (بنزین ، لوازم یدکی ماشین و...) تغییری در نرخ کرایه لحاظ نشده است.

ستوده گفت: شورای شهر در سال ۹۵ قرار بود نرخ جدیدی از کرایه داخل شهری را به ما ابلاغ کند اما در این زمینه اقدامی صورت نگرفت و نظر شورا بر این بود که مردم تحت فشار قرار میگیرند.
وی اظهار داشت: تاکنون هیچ نهاد و ارگانی پیگیر مشکلات ما نبود. حتی شهرداری که در سال های گذشته ما را تحت فشار قرار داد تا در دیگر خیابان ها مستقر باشیم از مشکلات ما در حوزه رانندگی بی اطلاع بود، ما انتظار داریم مسئولین مشکلات ما را حل کنند ما هم در حل مشکلات شهر کوشا خواهیم بود.
وی گفت: علت اصلی عدم تردد وسایل نقلیه در دیگر خیابان ها شامل یکسری مشکلات از قبیل جا نیافتادن ایستگاه تاکسی در بین مردم و زمان بر بودن آن است و این خود به خود باعث کاهش درآمد ما خواهد شد در
این مدت زمان مثلا یک ماهه یا شش ماهه ما چگونه از پس مخارج خانواده خود برآئیم.
او گفت: ما قبول می کنیم که در این مسیرها تردد داشته باشیم به شرطی که از حمایت مسئولین (شهرداری، فرمانداری ، شورای شهر ) برخوردار باشیم، تا از لحاظ مالی کمک هزینه ای به رانندگان تاکسی بدهند تا حداقل در این مدت اگر درآمدی نداشتند این کمبودها جبران شود و ما هم دلگرم این پشتیبانی باشیم.

محسن حسینی یکی دیگر از رانندگان داخل شهری بهار با ۱۳ سال سابقه کار در این زمینه میگوید:
مشکلات ما در این حوزه بسیار زیاد است، یکی از مشکلات تعداد زیاد تاکسی های دورن شهری است البته این روند برای ۱۰ سال پیش خوب بود چون مردم ماشین نداشتند ولی در حال حاضر اکثر خانواده ها یک یا دو ماشین دارند و همین باعث کاهش مسافر شده است.
حسینی گفت: بهار از لحاظ جغرافیایی در یک خط طولی قرار گرفته است، ( امام، آزادگان) به خاطر همین تردد تک مسیر شده و باعث بوجود آمدن یکسری مشکلات شده است.
وی اظهار داشت: مردم حاشیه نشین شهر از ما انتظار دارند تا در دیگر مسیرها نیز با همان کرایه ۷۰۰ تومانی تردد کنیم و چندین بار شورا تقاضا داده و واحد تاکسی رانی هم با این موضوع کنار آمده و اول خیابان سیدجماالدین تابلو ایستگاه تاکسی نصب و خیابان خط کشی شده و ما حدودا یک ماه به صورت شیفتی در آنجا حضور داشتیم اما هیچکدام از همشهریان استقبالی نکردند.
او گفت: بارها به خاطر نرخ کرایه تاکسی به مسئولین مراجعه کردیم اما از سوی آنان حمایت نشدیم، مسئولین ما فقط به فکر صعود پله های خودشان هستند و قبل از انتخابات واحد تاکسی رانی را پله ای برای ترقی و رسیدن اهداف خودشان می دانند و در زمان انتخابات وعده های نافرجام به مردم می دهند که در دیگر مسیرها نیز خط تاکسی قرار می دهیم و بعد از انتخابات یک الی دو ماه ما را تحت فشار قرار می دهند که در انتها نیز بی نتیجه است، و در هر دوره از انتخابات این مسائل تکرار می شود.
وی اظهار داشت: نرخ کرایه تاکسی درون شهری بهار برای ۳ الی ۴ سال پیش است و الان بنزین و قطعات خودرو چندین برابر شده تغییری در افزایش کرایه ها صورت نگرفته است.
حسینی افزود: از دیگر مشکلات حوزه ما مربوط به رانندگان خط ویژه همدان_بهار است این مشکل دو طرفه می باشد گاهی تاکسی های داخل شهر مسافر را به خارج از شهر می برند و گاهی هم رانندگان بهار_همدان در داخل شهر مسافر جا به جا می کنند.
همین موضوع باعث یک معضل بزرگ شده است و گاهی این اختلافات به مراجع بالاتر ارجاع داده شده است اما این اختلافات روز به روز در حال افزایش است.

فردوس نبی پور


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر