شهرستان بهار

در جلسه تعدادی از فعالان مذهبی اجتماعی مطرح شد :

همایش بانوان بهاری با موضوع بدعت های غلط برگزار می شود

شناسه خبر: ۸۴۴۷
 همایش بانوان بهاری با موضوع بدعت های غلط برگزار می شود

صبح امروز جلسه هم اندیشی با حضور امام جماعت مسجد علی ابن ابیطالب حجت الاسلام کرمی و امام جماعت مسجد سید الشهداء حجت الاسلام محمودی و چند تن از فعالان اجتماعی، فرهنگی در مورد سنت های فراموش شده و بدعت های غلط در زائر سرای آیت الله بهاری برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این نشست موضوعاتی از قبیل موارد زیر مطرح شد: بدعت به معنای پديد آوردن رسم و آئين و باور تازه در زمينه دين است ، رسم و رسوم در جامعه قابل تذکر و بررسی است و در تعبيرات شرعی «بدعت» در مقابل «سنت» آمده است.
همچنین در این جلسه موارد زیر مطرح شد: در زمينه مهم ترين خطرات بدعت می توان به ايجاد فساد و فتنه، افسردگی اهل ايمان، انحراف و گمراهی در جامعه اسلامی و انحراف از سنت الهی اشاره داشت.
در این نشست اجتماعی، فرهنگی عنوان شد برای ریشه کنی سنت های غلط و مقابله با آسیب های اجتماعی، فرهنگی در گام اول درباره اصلاح مجالس پرهزینه ختم و ترحیم از روحانیون مساجد شهر بهار می توان کمک گرفت.
شاین ذکر است که در برخی از مساجد شهر بهار مانند مسجد علی ابن ابیطالب با کمک روحانی مسجد، حجت الاسلام مهدی کرمی و اعضای هیئت امناء و همچنین مسجد جامع، مسجد سید الشهداء طوماری برای برگزاری ساده مجالس ختم، عروسی، تولد نوزاد و.... تهیه و به امضاء حاضرین رسیده و مورد تائید قرار گرفته است.

تصمیم بر این شد که اعضای حاضر در جلسه با پیشنهاد راهکاری مناسب در این زمینه قدمی برای فرهنگ سازی و ریشه کنی چشم و همچشمی در شهربهار بردارند.

در این جلسه مطرح شد که بعد از تعطیلات ایام نوروز همایشی بزرگ با حضور بانوان بهاری در فرهنگ سرای آیت الله بهاری برگزار شود و آموزش های لازم در مورد پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بدعت های غلط، سنت های فراموش شده و چشم و همچشمی به حاضرین داده شود.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر