شهرستان بهار

نوروز ۹۸ به کجا برویم؟

شناسه خبر: ۸۴۴۸
 نوروز ۹۸ به کجا برویم؟

نوروز بهترین فرصت برای سفر و آشنایی با نقاط مختلف کشورمان است. ایام نوروز فرصتی است که ما می‌توانیم با کمی برنامه‌ریزی و همراهی با اعضای خانواده سفری ارزان‌قیمت به شهر‌های مختلف کشورمان داشته باشیم و از جاذبه‌های گردشگری ایران بازدید کنیم.

به گزارش نشاط شهر، شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از شهرهای استان همدان با نام بهار شناخته می شود. این شهر تاریخی در گذشته با استناد بر مدارک موجود میزبان افراد برجسته ای، چون جعفرخان زند (پدر لطفعلی خان زند و یکی از فرمانروایان زندیان)، ستارخان (سردار ملی) و باقرخان (سالار ملی) بوده است. شهر بهار از گذشته تا به حال با دشتهایش به شهرت رسیده است. یکی از دشتهای این شهر با نام دشت کوزه کولان شناخته میشود. دشت کوزه کولان جلگه ای است که در گذشته بر سر راه مسیر ارتباط پایتخت کشور مادها به سمت مغرب و جنوب غربی ایران یعنی سرزمین های شوش، بابل، کد و سومر قرار داشت.

دشت قرق یکی دیگر از دشت های شهر بهار است. تا چند دهه اخیر در این دشت تالابی وجود داشت که در دوره هخامنشی با نام دریاچه زراومند و در عصر ساسانیان با نام بهرام آوند شناخته میشد. در گذشته باتلاقی هم در این دشت وجود داشته است که به استناد برخی از متون کهن بهرام گور همراه اسبش در این باتلاق عمیق فرو رفت و تلاش ها برای یافتن او نتیجه ای نداشت.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر