شهرستان بهار

اهالی فرهنگ بهار نان از عمل خویش می خورند

شناسه خبر: ۸۴۵۳
اهالی فرهنگ بهار نان از عمل خویش می خورند

موسسه خاطرات مدادرنگی به همت عزیزان فعال در عرصه هنرهای نمایشی شهرستان یک هفته تمام نشاط و سرگرمی را هدیه کودکان و خانواده های بهاری کردند، تا این خانواده ها لحظاتی را در سایه هنر تئاتر به نیکی و شادمانی بگذرانند.

به گزارش نشاط شهر، شیخ اجل سعدی شیرازی در گلستان حکایت سیزدهم از باب در فضیلت قناعت حکایتی آورده است بس شگفت و تامل برانگیز و معنادار بدین عنوان: حاتم طایی را گفتند: از تو بزرگ همت تر در جهان دیده ای یا شنیده ای؟
گفت: بلی روزی چهل شتر قربان کرده بودم اسرای عرب را، پس به گوشه صحرایی به حاجتی برون رفته بودم. خارکنی را دیدم پشته فراهم آورده.
گفتمش: به مهمانی حاتم چرا نروی که خلقی بر سماط او گرد آمده اند؟
گفت: هرکه نان از عمل خویش خورد منت حاتم طایی نبرد.
من او را به همت و جوانمردی از خود برتر دیدم.!
این حکایت که خار کنی فارغ از بساط حاتم کمر همت بسته و از دسترنج خوش ارتزاق می کند شرح حال این روزهای برخی از اهالی فرهنگ و ادب این شهرستان است که در میان صحبت های معمول و نامعمول زندگی مشعل فرهنگ و هنر این سرزمین را در دست گرفته اند و به جنگ سیاهی ها می روند.

موسسه خاطرات مدادرنگی مصداق همان خارکن حکایت سعدی است که نان از عمل خودش میخورد و منت حاتم های مدعی وابسته به بودجه فرهنگی را نمی کشد. چه بسا که در این راه سختی ها و نامهربانی های فراوانی را نیز تحمل می کند تا کشتی فرهنگ بهار را به ساحل مقصود برساند.
چه بهتر می شود که متولیان فرهنگ و هنر این شهرستان این حرکت های پوینده فرهنگی را به درستی رصد کنند و به موقع کمک حال آن باشند تا یادگاری نیک از خود بر صفحه زرین فرهنگ این شهرستان برجای گذارند.
این یک ضرورت است که ما در یادداشت های مختلف تاکید بر حمایت مردم و مسئولین از فعالیت های فرهنگی و هنری داریم و البته که انتظار نابجایی نیست که مسئولی اگر می خواهد بودجه فرهنگی اداره اش را خرج کند باید به این فکر کند که چه طور میتواند از هزینه کرد این بودجه زمینه ای فراهم کند که فعالان فرهنگ و هنر این شهرستان بتواند به کمک او بشتابند.

و از مردم شهرستان نیز انتظار می رود که اگر هزینه ای برای فرهنگ و فعالیت های فرهنگی دارند این هزینه کردها را در شهرستان انجام می دهند تا به تقویت گروه های فرهنگی و هنری این شهرستان منجر شود.
امیدواریم تلاش عزیزان ما در موسسه خاطرات مداد رنگی برای فرهنگ و ادب این شهرستان مستمر و پویا باشد.
همچنان که تا به حال بوده و من بعد نیز باشد و امید بیشتر داریم که متولیان فرهنگ و هنر این سامان وقوف به جایگاه تاثیرگذار نهادهای مردمی و مستقل داشته باشند و از حمایت های خود آنان را محروم نکنند.
آینده به ما ثابت می کند که این تلاش های فرهنگی چه میزان در اعتلای فرهنگ و هنر این شهرستان موثر بوده است.

همان هایی که چه بسا اندک اند در مقابل انبوه مدعیان فرهنگ و کار فرهنگی ولی به اندازه همه این متولیان مدعی فرهنگ و ادب و هنر به جامعه فرهنگی استان همدان و شهرستان بهار خدمت می کنند بی آنکه سفره حاتم نشان بودجه های کلان دولتی سهمی داشته باشند.
بی منت و بی ریا تلاش میکنند تا فردای فرهنگ و ادب این شهرستان را بسازند و چه اندک اند قدر شناسان آنها، بماند.!
هفته های گذشته در این شهرستان شاهد یک اتفاق دیگر در عرصه فرهنگ و هنر شهرستان بودیم و این بار نیز موسسه خاطرات مدادرنگی یک تنه و توانمند به همت عزیزان فعال در عرصه هنرهای نمایشی شهرستان یک هفته تمام نشاط و سرگرمی را هدیه کودکان و خانواده های بهاری کردند، تا این خانواده ها لحظاتی را در سایه هنر تئاتر به نیکی و شادمانی بگذرانند.
نمایش شنگول و منگول و بچه سوم به #کارگردانی_محمود_غفاری و تهیه کنندگی #موسسه_خاطرات_مداد_رنگی توانست در طول این یک هفته منتهی آخر سال اوقات خوشی را برای فضای هنر نمایش شهرستان فراهم آورد و انصافا استقبال خوب خانواده ها و مدارس از اجرای این نمایش توانست غبار خستگی چندین اجرای مشابه را از تن عوامل آن به در کند.

نگارش : مهدی طراوتی توانا

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر