شهرستان بهار

فرماندار بهار در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی عنوان کرد :

غربالگری فشار خون ۶۶ هزار نفر در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۵۴۷
 غربالگری فشار خون ۶۶ هزار نفر در شهرستان بهار

فرماندار شهرستان بهار در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی از غربالگری بیش از ۶۶ هزار نفر از مردم شهرستان (افراد بالای ۳۰ سال) در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار احسان قنبری فرماندار بهار با اشاره به آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه به کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان دستور داد هماهنگی و همکاری لازم با ستاد اجرایی این طرح ملی را داشته باشند.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح مهم ملی افزایش نسبت شناسائی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به پرفشاری خون در کشور و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشارخون بالاست.

وی افزود: همزمان با اجرای این طرح از ۶۶ هزار نفر از مردم شهرستان غربالگری فشار خون انجام خواهد شد
آقای قنبری همچنین با اشاره به اهمیت بهداشت آب آشامیدنی روستایی اظهار داشت بخشداران محترم و اداره آبفار نسبت به تحت پوشش قرار دادن روستاهای باقی مانده شهرستان اقدام نمایند و اعتبارات لازم در کمیته برنامه ریزی شهرستان دیده خواهد شد.

دکتر به نشان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون اظهار داشت: بیماری فشار خون بالا، اصلیترین عامل خطر قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری­های قلبی، بیماری­های مزمن کلیه و سکته مغزی در جهان و ایران است.
وی اظهار داشت : بر اساس پیمایش ملی در سال ۲۰۱۶، حدود یک سوم جمعیت بالای ۳۰ سال ایران مبتلا به فشار خون بالا هستند.
وی از کلیه دستگاه های اجرای خواست با ستاد اجرایی این طرح ملی مساعدت و همکاری داشته باشند و یادآور شد فاز آموزش و اطلاع رسانی از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز و فاز اجرایی و عملیاتی از ۱۸ خرداد ماه تا ۱۵ تیرماه در سطح شهرستان انجام خواهد گرفت.

دکتر صادقی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار نیز از واکسیناسیون رایگان آبله ۷۴۰۰۰ راس دام گوسفندی در ۴۰ روستا خبر داد و بیان کرد: واکسیناسیون تب مالت نیز بزودی در سطح شهرستان انجام خواهد گرفت
وی همچنین اخطار داد با پیگیری های مکرر به عمل آمده از ۱۵ واحد کشتار دام در شهر مهاجران و روستاهای اطراف از اول خرداد ماه سال جاری کشتار دام بایستی در کشتارگاه های صنعتی انجام گیرد و در صورت مشاهده تخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

در این جلسه مصوبات جلسه گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوبات جدید به تصویب اعضاء جلسه رسید.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر