شهرستان بهار

رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌ها خبر داد :

نصب و راه‌اندازی دستگاه کلریناتورخطی برای اولین بار در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۵۴۹
 نصب و راه‌اندازی دستگاه کلریناتورخطی برای اولین بار در شهرستان بهار

رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از نصب و راه‌اندازی دستگاه کلریناتور خطی برای نخستین بار در شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش نشاط شهر ، به نقل از ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، جهانگیر سلگی با اشاره به اینکه در راستای بهبود وضعیت کیفی و بهداشتی آب آشامیدنی روستاها در سال 97 تعداد 39 دستگاه کلریناتور مایعی و گازی جدید در روستاهای تحت پوشش استان نصب و راهاندازی شد، گفت: بر همین اساس7 هزار و 250 خانوار با جمعیتی معادل 26 هزار نفر از مزایای آن بهرهمند شدهاند.


وی بابیان اینکه این دستگاهها عمدتاً جایگزین دستگاههای کلریناتور فرسوده شدند،خاطرنشان کرد: 600 دستگاه کلریناتور مایعی و گازی در سطح روستاهای استان همدان عملیات گندزدایی آب شرب روستاها رابرعهده دارند و خریداری، نصب و راهاندازی دستگاههای مذکور 3 میلیارد و 120 میلیون ریال هزینه به دنبال داشت.


سلگی در همین رابطه توضیح داد: با مساعدت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان و معاونت بهرهبرداری شرکت، دستگاه کلریناتور خطی توسط اکیپ کنترل کیفی معاونت بهرهبرداری و با نظارت اداره کنترل کیفی استان طراحی و ساخته شد که نمونه این دستگاه برای نخستین بار در روستای فسیجان شهرستان بهار نصب و راهاندازی شد.


رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاههای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان با اشاره به اینکه دستگاه کلریناتور خطی بدون نیاز به برق و پمپ تزریق، اقدام به مکش از مخزن محلول کلر میکند،بیان کرد: با تنظیم مکش محلول کلر، میتوان کلر باقیمانده در آب شرب را به مقدار موردنیاز تأمین کرد.


وی یادآور شد: همچنین با ساخت حوضچه و قرار دادن مخزن محلول کلر نیاز به کانکس یا موتورخانه را حذفشده که با این اقدام، ضمن صرفهجویی در مصرف برق، هزینههای امتیاز برق، خرید کانکس یا موتورخانهها نیز حذف میشود.


سلگی همچنین از دیگر مزایای دستگاه مذکور به عدم آسیبرسانی محلول کلر به تأسیسات داخل چاه شامل پمپ شناور ، کابل برق، لوله جدار ،میله چاه و تزریق کلر به خط انتقال خبر داد.


گفتنی است؛ طراحی و ساخت دستگاه مذکور توسط "رضا کلوندی" و "افشین همتی" تحت نظارت اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاههای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان صورت گرفته است.نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر