شهرستان بهار

از رسانه های محلی حمایت شود

شناسه خبر: ۸۵۵۰
از رسانه های محلی حمایت شود

ربانی در جلسه روابط عمومی ادارات شهرستان بهار گفت: در استان هیچ اداره ای حق شکایت از رسانه ها را ندارد

به گزارش نشاط شهر، به مناسبت روز روابط عمومی نشست مسئولین روابط عمومی ادارات و اصحاب رسانه شهرستان بهار در سالن جلسات با حضور مدیر روابط عمومی استاندار و احسان قنبری فرمانداربهار برگزار شد.
در این جلسه برخی از روابط عمومی ادارات و خبرنگاران به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و نشریه نشاط بهار به عنوان اولین نشریه محلی شهرستان معرفی شد و همچنین از تعدادی از خبرنگاران و روابط عمومی ادارات در این جلسه تقدیر شد.
فرماندار بهار در این نشست با بیان جایگاه روابط عمومی ادارات عنوان کرد : روابط عمومی ادارات را گاهی باید در کنار حراست دانست چرا که حراست در بیان برخی اطلاعات سکوت می کند و روابط عمومی ها در بیان برخی مطالب باید فریاد بزنند.احسان قنبری افزود : اگر مدیری دارید که کم کاری می کند به ما یا حراست گزارش دهید تا پیگیری و رسیدگی کنیم، ما مدیری داریم که در ساعات اداری می خوابد در حالی که ما در ساعات اداری وقت خود را به مردم فروخته ایم و باید در اختیار آنان باشیم و جوابگوی مشکلات مردمی باشیم.فرماندار اظهار داشت : سال گذشته سال ارزیابی بود و امسال ساماندهی خواهیم کرد و در برخی ادارات جا به جایی مدیران را شروع کرده ایم و عده ای از مدیران ارتقا یافته و تعدادی نیز جابه جا شده اند.فرماندار ادامه داد : یکی از نارضایتی هایی که مردم دارند به خاطر عملکرد بد ما مدیران است، مدیران ما باید در دسترس باشند و گاهی در میز خدمتی که در ادارات داریم حضور داشته و جوابگوی ارباب رجوع باشند و از اوضاع داخلی اداره و نحوه رسیدگی به کار ارباب رجوع با خبر باشند.احسان قنبری گفت : خوشبختانه اوضاع و احوال ادارات ما خوب است ولی باید از این هم بهتر شود امسال سال رونق تولید است و باید جهت گیری و سوی فعالیت ها بیشتر باید به سمت رونق تولید حرکت کند و در این زمینه قدم خوبی برداریم.
قنبری در ادامه با اظهار بی اطلاعی از شکایت صورت گرفته از یکی از خبرنگاران شهرستان از سوی یکی از ادارات دولتی گفت: اگر ما می دانستیم نمی گذاشتیم که کار به شکایت برسد. ما اعضای یک خانواده ایم و نباید بگذاریم که کوچکترین مشکلی منجر به شکایت شود. اگر بحثی بین خبرنگاران و ادارات پیش می آید خودمان همین جا باید آن را رفع کنیم و شکایت در این مورد بی معنی است.
وی با اشاره به برخی مطالب منتشر شده در اولین نسخه از نشریه نشاط بهار گفت: قرار نیست اگر مطلبی در رسانه ها منتشر شده و انتقادی دارد ما از آن عصبانی شویم و از آن رسانه شکایت کنیم بلکه باید از انتقادات استقبال کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: ادارات حتما باید برای یک سال نشریات را به اشتراک بگیرند و اولویت باید با نشریات محلی به ویژه نشریه نشاط بهار باشد تا این نشریه بتواند رونق خوبی پیدا کند.روابط عمومی استانداری اسدالله ربانی در این نشست با اشاره به انتخابات پیش رو در سال جدید بر لزوم اطلاع رسانی و همکاری بیشتر روابط عمومی ادارات با رسانه ها گفت: امروز با وجود فضای مجازی هر یک از ما یک خبرنگار هستیم و اگر اطلاع رسانی ناقص باشد باعث ایجاد شایعه می شود.
وی ادامه داد: روابط عمومی ها باید خود مطالبه گر باشند و نیاز جامعه را به مدیران انتقال دهند؛ چرا که هدف اصلی ما اصلاح کار است.
ربانی مهر با تاکید بر حمایت از رسانه های مجوز دار گفت: روابط عمومی ها باید اولویت کار خود را رسانه های مجوز دار قرار دهند ، چرا که این رسانه ها قابل اعتمادتر بوده و مردم به این رسانه ها بیشتر اعتماد دارند.
وی ادامه داد: فضای مجازی فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی است و ما باید بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم ، اما اولویت ما باید رسانه های مجوزدار باشد.
ربانی با اشاره به شکایت صورت گرفته از سوی اداره آموزش و پرورش از یکی از خبرنگاران گفت: در استان هیچ دستگاهی حق شکایت از رسانه ها را ندارد و در استان حتما باید با هماهنگی استاندار و در شهرستان ها با هماهنگی فرمانداری باشد و سعیمان این بوده که در این چند سال هیچ شکایتی از رسانه ها نباشد.
وی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که اخبار مثبت باید گفته شود و رسانه باید واقع بین باشد و روال کارش مبنی بر سیاه نمایی نباشد و با شناختی که از رسانه های فعال شهرستان بهار داریم این است که باید حمایت در وهله اول از رسانه های محلی شهرستان باشد.نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر