شهرستان بهار

بزرگترین نویسنده کتاب کودک سوئد و یکی از برترین نویسنده‌های کتاب کودک کشور مهمانان ویژه اهالی روستای تاج آباد سفلی

شناسه خبر: ۸۵۸۶
بزرگترین نویسنده کتاب کودک سوئد و یکی از برترین نویسنده‌های کتاب کودک کشور مهمانان ویژه اهالی روستای تاج آباد سفلی

عضو شورای تاج آباد سفلی از ورود بزرگترین نویسنده کتاب کودک کشور سوئد و علی اصغر سید آبادی از برترین نویسندگان کشور و نامزد جایزه آسترید لیندگرن خبر داد.

عضو شورای روستای تاج آباد سفلی قباد یاری در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر عنوان کرد : در سال ۹۴ روستای تاج آباد سفلی از نظر کتاب خوانی به عنوان یکی از روستاهای برتر کشور منتخب شد.

وی اظهار داشت : ما یک گروه فکر سی نفره در روستا تشکیل داده ایم و در آنجا با هم اندیشی اعضای گروه مشکلات و مسائل روستا را بررسی و پیگیری میکنیم، در این گروه تصمیم گرفتیم تا یک نامگذاری کاملا متفاوت در کل کشور داشته باشیم و بنابر این تصمیم گرفتیم اسم کوچه ها را به نام کتاب ها انتخاب کنیم.

این عضو شورا گفت : برای کشورهای دنیا دعوت نامه ارسال کردیم و از آنان خواستار شدیم تا نام کتاب پیشنهادی خود را برای ما ارسال کنند تا به نام کوچه های روستا ثبت کنیم، در حال حاضر کشورهای هلند، اتریش، سوئد، سوئیس، از این طرح استقبال کردند.

قباد یاری ادامه داد : کتابخانه روستا اوایل در مسجد مستقر بود و حدودا ۷ الی ۸ سال فضایی را اجاره می کردیم که به تازگی قرار است به حمام قدیمی روستا که مورد استفاده نیست و در حال باز سازی آن هستیم انتقال دهیم، اما همچنان از فضای مناسبی برخوردار نیست و کوچک است.

شورای روستای تاج آباد سفلی ایراد کرد : در بعضی از کتابخانه های برخی از روستاها با ۲۰۰ متر زیر بنا بیشتر از ۱۰۰ نفر عضو کتابخانه ندارند در حالی که در کتابخانه ما ۴۰۰ عضو فعال و ۶۰۰۰ جلد کتاب اهدایی داریم و طی دو سال از طریق سازمان کتابخانه های استان پیگیری کردم ولی هنوز فضایی برای احداث کتابخانه به ما ندادند و هر بار با بهانه های مختلف از حمایت ما سرباز زدند.

او گفت : فرمانداری یا بخشداری در ادوار گذشته هیچ اعتباری برای کتابخانهی ما تعیین نکرده است، ما هم با همت اهالی روستا خودمان برای آبادانی روستا قدم برداشتیم طی این چندین سال ما ۴ یا ۵ فرماندار یا بخشدار عوض کردیم اگر حمایتی بود تا الان بعد از ۱۵ سال می شد عملا کسی برای این روستا قدمی برنداشت و اگر بود بر همگان هویدا می شد.

یاری گفت : در اوایل تیرماه یکی از بزرگترین نویسندگاه سوئد خانم "اوسا لیند "مهمان کتابخانه ما خواهند بود و همچنین علی اصغر سید آبادی از برترین نویسندگان کتاب کودک کشور و نامزد جایزه آسترید لیندگرن در سوئد مهمان ما خواهند بود، حضور این افراد سرشناس در تاج آباد سفلی امتیاز ویژه ای برای شهرستان بهار محسوب می شود.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر