شهرستان بهار

که اتحاد رمز پیروزیست

شناسه خبر: ۸۵۸۹
 که اتحاد رمز پیروزیست

یکی از جلوه های شکوه ماه مبارک رمضان شاید این باشد که همه مسلمانان، از هر رنگ و زبان و نژاد، به یک نیت، با یک هدف و به امر خدایی واحد، لباسی یک دست به تن می کنند، بنام صیام!

به گزارش نشاط شهر، روزه داری در ایام ماه مبارک رمضان، وجه اشتراک بیش از یک ملیارد انسان در سرتاسر این کره ی خاکیست. رمز پیروزی و لرزه بر تن دشمنان، همین اتحاد و اشتراک ظاهریست!
حال اگر این اتحاد از زبان ها به دلها رخنه کند (که فلسفه ی روزه نیز همین است) میشود مرگبارترین سلاح برای دشمنان، قوی ترین حصن و حصار برای دوستان!
بیست هفتم رمضان سال ۹۸ ، خانه جوانان امید و نشاط شهرستان بهار، کوچه شهیدان قاسمی، مراسم ختم قرآن و ضیافت افطار.
روزه داران کم کم از راه میرسند، از همه قشر آمده اند، از همه نوع خط فکری، مشی سیاسی و بینش دینی، کنار هم می نشینند، کتابی واحد به دست می گیرند و برای ساعاتی، فارق از رنگ و صورت، دل به یک کلام میسپارند: ختم تمام کلام ها!
خانه جوانان امید و نشاط شهرستان بهار، بارها نشان داده و ثابت کرده است با اتحاد و یکدلی میتوان پیروز و یکه تاز میدان بود! آخرین نمونه اش را می توان در ضیافت افطار امسال دید و مزه اش را چشید: آنجا که میهمانان با نگرش های مختلف سیاسی و اختلاف سلایق گوناگون من باب راه توسعه و پیشرفت، اصلاح طلب و اعتدالگرا و رفرمیست و دانشجوی پیرو خط امام، دوشادوش هم در یک صف پشت سر امام جماعت قامت نماز می بندند! و از نظر من، تصویری زیباتر از این، در هیچ مکتبی نمی توان یافت، الا مکتب تشیع! آنجا که امام، خط کلام و فصل الخطاب است!
مردم عزیز شهرستان شهید پرور همیشه بهار، تاریخ همیشه نشان داده، امت ها در طول تاریخ ثابت کرده اند، که اتحاد همواره رمز پیروزیست.
و اینبار خانه جوانان امید و نشاط شهرستان بهار، پرچمدار و جلودار این حرکت نیک و پسندیده است.
پیشنهاد است، نه توصیه، که: اتحاد و یکدلی ایی که بعد سال ها می تواند شکل بگیرد را به فال نیک گرفته و حفظش کنید که این شهر اگر هیچ نداشته باشد جز اتحاد، همه چیز خواهد داشت، و اگر همه چیز داشته باشد، جز اتحاد، براستی که هیچ ندارد.نگارش: مهدی نوروزی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر