شهرستان بهار

همایش پیاده روی خانوادگی در ۴ تیر ماه ۹۸ در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۶۰۵
همایش پیاده روی خانوادگی در ۴ تیر ماه ۹۸ در شهرستان بهار

همایش پیاده روی خانوادگی در ۴ تیر ماه ۹۸ در شهرستان بهار برگزار خواهد شد.

به گزارش نشاط شهر، صبح روز گذشته جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان بهار در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

این جلسه با حضور معاون فرماندار علی اکبر سلطانی راد و برخی از مسئولین ادارات و دبیران سمن های شهر بهار برای برنامه ریزی اوقات فراغت تابستانه تشکیل شد؛ در این جلسه انتظار می رفت که احسان قنبری فرماندار بهار که خودش از فعالان عرصه ورزشی در سطح استانی می باشد و آشنا به زوایای مختلف برنامه بود در جلسه حضور پیدا می کرد.

در این نشست معاون فرماندار علی اکبر سلطانی راد ایراد کرد : هر کدام از ادارات یک سری فعالیت خاص خود را دارد و همه ما یک سری وظایف عمومی در رابطه با سیاست های دولت داریم؛ یکی از این موضوعات ساماندهی امور جوانان در مورد اوقات فراغت تابستانه می باشد، که هر کدام از ادارات همانند سنوات قبل موظف هستند در موعد مقرر برنامه های خود را به صورت مستند برای ما ارسال کرده و گزارش های لازم را به ما ارائه دهند.

علی اکبر سلطانی اظهار داشت : ما برای برنامه های اوقات فراغت تابستانه افتتاحیه و اختتامیه خواهیم داشت، و در طول برنامه های اجرائی از سوی ادارات احتمال دارد که فرماندار سرزده برای بازدید از ادارات مراجعه کند.

معاون فرماندار بیان کرد : در ۴ تیر ماه ۹۸ همایش پیاده روی خانوادگی در شهرستان بهار با همکاری اداره ورزش و جوانان و بخشداران شهر بهار برگزار خواهیم کرد.

سلطانی گفت : قانون شهرداری اینست که داخل شهر اگر بنری نصب شود موظف است از تمامی ادارات هزینه آنرا دریافت کند، ولی ما از هر چهار شهردار این را درخواست کرده ایم که اگر اداره ای بنری نصب کرد هزینه آن را دریافت نکند.

شهردار بهار حسن رمضانی در ادامه صحبت معاون فرماندار افزود : دو سال طول کشید تا ما تمامی داربست ها را از سطح شهر جمع آوری کنیم، تعداد داربست ها در سطح شهر بسیار بود و جلوه نامناسبی به شهر داده بود و ما مجوز داربست نداریم و تمامی پای بنرها را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم اگر ما به اداره ای می گوئیم رایگان است بخش خصوصی هزینه آن را از ما دریافت می کند، خواهشی که از همه شما بزرگواران دارم اینست که حدالمکان از نصب داربست و بنر در سطح شهر خودداری کنید.

در ادامه این نشست رئیس اداره ورزش و جوانان شهربهار سلیمانی بیان کرد : طبق سنوات گذشته اداره ورزش و جوانان نسبت به تدارک برنامه و تشکیل جلسه و همچنین برگزاری برنامه های مختلف ورزشی در سطح شهرستان با کمک اعضای ستاد امیدواریم امسال هم بتوانیم نسبت به سال ۹۷ برنامه های خوب و متنوعی در سطح شهرستان داشته باشیم.

سلیمانی ادامه داد : در بحث همایش پیاده روی خانوادگی با برنامه ریزی دقیق تر و با هم اندیشی بهتر و با کمک و همکاری بخشداران بتوانیم یک همایش پیاده روی خانوادگی در سطح شهرستان داشته باشیم.

سلیمانی در ادامه این نشست گزارش عملکرد سال ۹۷ از سوی اداره ورزش و جوانان را بدین صورت ارائه کرد :
برخی از این عملکرد بدین شرح می باشد:
برنامه روز جوان در ولادت حضرت علی اکبر(ع)، اوقات فراغت تابستانه
تحت پوشش قرار دادن ۲۹ هئیت ورزشی در شهرستان، امسال به ۳۱ هیئت ارتقاء داشته.
در بخش بانوان ۱۵ هیئت که امسال به ۱۶ هیئت ارتقاء پیدا کرده.

تعداد کلاس ورزشی ۱۴ کلاس می باشد، و کلاس ورزشی آقایان ۷۲ کلاس در کل شهرستان بهار(بهار،لالجین، مهاجران،صالح آباد) می باشد.

تعداد مربیان ۳۲ مربی در سال ۹۷ و امسال ۳۵ مربی و در بحث بانوان ۱۴ مربی که امسال ۱۷ مربی در سطح شهرستان فعال هستند.

رشته های ورزشی فعال در شهرستان فوتبال، فوتسال، جودو، تکواندو، پینگ پنگ، ژیمناستیک، بدنسازی، والیبال، کوهنوردی، بسکتبال، وشو، اسکیت، شنا، هنرهای رزمی و همگانی.

سال گذشته ۹۰ مورد در داخل شهرستان میزبانی داشتیم، ۷۶ مورد اعزامی و امسال ۱۹ مورد میزبانی و ۴ مورد اعزامی داشتیم.

سلیمانی گفت : امسال نیز با همکاری ادارات امیدواریم بتوانیم برنامه های همگانی در سطح شهرستان داشته باشیم، وی ادامه داد سالن ورزشی روستای آبرومند دو سال تعطیل بود که با پیگیری های مسئولین و همکاری بخشداری مرکزی برنامه ریزی های صورت گرفته خوشبختانه امسال توانستیم خیلی از رشته های ورزشی از جمله تکواندو، کشتی و... را در این روستا احیاء کنیم که بالغ بر ۳۰۰ ورزشکار در این مجموعه در حال فعالیت هستند.

غلامی شهردار مهاجران در این جلسه گفت : ما طرحی در زمینه شورای اجتماعی محلات که هدف اصلی آن بحث اجتماعی و فرهنگی بود، ولی متاسفانه به دلیل خیلی از ملاحضات به انجام نرسید.

وی افزود : ما آمادگی این را داریم تا فردی یا تشکلی پیش قدم شود تا این معظلات را شناسایی کنند و برنامه هایی که دارند را اجراء کنند ما فضا هم در اختیار آنان قرار خواهیم داد،

در شهر مهاجران در بحث بانوان ظرفیت های خیلی خوبی داریم که همه آنان جامعه آمار بالایی دارند و حضور آنان در اجتماعات پر رنگ است.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر