شهرستان بهار

آیت‌الله اعرافی :

عقب‌نشینی در منطق انقلاب اسلامی جایی ندارد / مردم با همه بی‌تدبیری‌ها پای نظام ایستاده‌اند

شناسه خبر: ۸۶۰۸
 عقب‌نشینی در منطق انقلاب اسلامی جایی ندارد / مردم با همه بی‌تدبیری‌ها پای نظام ایستاده‌اند

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: عقب‌نشینی در منطق انقلاب اسلامی جایی ندارد و اینکه نخست‌وزیر ژاپن یا فرد دیگری بتواند موضوع را حل و فصل کند؛ تفکر اشتباهی است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، آیتالله علیرضا اعرافی، ظهر امروز در مراسم چهلم طلبه شهید « مصطفی قاسمی» اظهار داشت: انقلاب اسلامی در نقطه عطف بسیار تاریخی برای جهان قرار گرفته است.

وی افزود: جنگ جهانی دوم با شکست هیتلر به پایان رسید زیرا آمریکا، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و روسیه باوجود اختلافات فراوان با یکدیگر پیمان بسته و نام آن را متفقین گذاشتند.

آیتالله اعرافی بیان کرد: جنگ جهانی دوم نقطه عطفی بود که جهان پشت سر گذاشت و جهان بین دو بلوک شرق و غرب از نظر ذخایر و معادن و فرهنگ تقسیم شد.

وی گفت: این 5 کشور جهان را بین خود تقسیم کرده و بعد به روش استعمارگرانه، سایر کشورها را از نظر فکر و فرهنگ و اقتصادی و اجتماعی به خود وابسته کردند.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با بیان اینکه ظلمهای عجیبی به کشورهای مستعمره شد، مطرح کرد: نمونه این موارد غارت ذخایر معدنی کشورهای آفریقایی بود درحالیکه مردم آن دچار فقر بودند.

آیتالله اعرافی تأکید کرد: در این شرایط جهان اسلام در خواب غفلت و مسلمانان غایب بودند و آرام و بیتفاوت نشستند تا این 5 کشور استعمارگر جهان اسلام را غارت کنند.

وی اعلام کرد: 55 کشور با بیش از یک و نیم میلیارد جمعیت، دهها نقطه سوقالجیشی، بیش از 70 درصد انرژی نفت و گاز و معادن بزرگ و سابقه تاریخی با همه بزرگی و اهمیتش در خواب بود و متفقین همه امور را به دست گرفتند.

آیتالله تصریح کرد: اعرافی هنوز هم موج اسرائیل مولود پیروزی متفقین و دولتهای مزدور و وابسته و انرژیهای به غارت رفته و جهانی ماتمزده، همگی محصول همین دوران است.

وی گفت: اگر ملتی یا جامعهای در یک پیچ تاریخی در خواب یا بیحال بود گاهی با یک حرکت صد سال او را رقم میزنند و صدسال عقب میماند و عامل غفلت هم دو چیز است یا بیحالی و نادانی است یا نداشتن شجاعت و جامعه اسلامی چنین بود.

انقلاب اسلامی معادلات جهان را تغییر داد

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور افزود: گاهی هم افرادی در یک پیچ تاریخی کاری انجام میدهند که تا مدتها اثرش باقی میماند که نمونه آن کار فقیه بزرگ علامه حلی و دانشمند بزرگ خواجه نصیرالدین توسی بود.

آیتالله اعرافی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران هم که نخستین فریاد آن 50 سال پیش از مدرسه فیضیه بلند شد و حضرت امام خمینی(ره) وارد اصل نو و جدید شد؛ نقطه عطفی در تاریخ جامعه بشری بود و اینکه امروز شمرها و جلادهای زمان با همه ابزارها آمدهاند تا انقلاب اسلامی را از پا درآورند برای این است که انقلاب اسلامی با موازنه دینمداری همه قوا را تغییر میدهد.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی موازنه فکر و معرفت را در جهان تغییر داده تصریح کرد: گروههای مبارز در سایر کشورهای مسلمان نمیتوانستند از مسلمان بودن خود شرم میکردند، اما امروز انقلاب اسلامی و معرفت برخاسته از حوزه، یک جریان فکری و پشتوانهای برای مقاومت شده است.

آیتالله اعرافی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران صاحب اندیشه متعالی و جبهه فکری است و یکی از آثار وجود 100 هزار فرد تحصیلکرده در حوزههای علمیه بیش از 100 کشور جهان است.

وی گفت: این دستاورد و شخصیتهای بزرگی علمی و دانشگاهی که پای پرچم گفتمان انقلاب اسلامی ایستادهاند؛ ثمره خون شهداست و همین دزدان و غارتگران جهان مانند ترامپ را عصبانی کرده است.

آیتالله اعرافی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب تغییر موازنه بسیاری موارد در جهان شد، افزود: نخستین تغییری که رخ داد؛ موازنه فکر و فلسفه و دانش و معرفت است و حوزه علمیه باید پایگاه تولید فکر و اندیشه و معرفت باشد تا بتواند این موازنه فکری را به پیش برد.

وی اعلام کرد: امروز جریان فکری انقلاب اسلامی در کرسیهای جهان مطرح شده و طرفداران بسیاری دارد زیرا منطق اندیشه اسلامی و انقلاب اسلامی در جهان تعریف شده است و نظام اسلامی نه بهجایی حمله کرده و نه برخلاف مقررات عمل کرده، اما شجاعانه ایستاده است.

آیتالله اعرافی با اشاره به دیگر نمونههای موفقیت گفتمان انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز جبهه مقاومت به شکل آشکار و نهان در کشورهای مسلمان شکل گرفته و در برابر اسرائیل و دشمنان امت اسلامی مانند داعش ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه آتشفشانهای نهان در دل ملتهای مسلمان هر زمان لازم باشد فوران میکند، گفت: از دیگر رموز اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی داشتن اقتدار است و هرچند مشکلات متعددی داریم، اما کشور از امنیت و قدرت دفاعی و علمی برخوردار است.

اسرائیل در محاصره و اروپا خوار و زبون است/ دشمنان از حمله به ایران پشیمان میشوند

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور تصریح کرد: اینها از رموز اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی است که قصد دارند آنها را یک به یک از ما بگیرند و مهمترین آن جبهه درونی و استحکام فکری و معرفتی و قدرت علمی ما است که در حوزه و دانشگاه تجلی یافته است.

آیتالله اعرافی بیان کرد: حوزه علمیه در تراز صیانت از ارزشهای متعالی و دفاع از عناصر اقتدار نظام باید سامان یافته و در صحنه حضور یابد و ما خود را خادمان ملت و آماده فداکاری برای مردم میدانیم.

وی تأکید کرد: ذات این نهاد خدمت به مردم، مستضعفان و نیازمندان بوده و یک اصل مهم در تاریخ روحانیت این است که بنا نیست ترسیده و به عقب برگردد؛ همانطور که به لطف خداوند متعال در شرایط سخت خفقان و کشف حجاب دوران طاغوت، حوزه علمیه قم شکل گرفت.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور خاطرنشان کرد: عقبنشینی در منطق انقلاب اسلامی جایی ندارد و اینکه نخستوزیر ژاپن یا فرد دیگری بتواند موضوع را حل و فصل کند؛ تفکر اشتباهی است و حل و فصل مسائل به برکت خون شهدا و مقاومت مردم انجام میشود.

آیتالله اعرافی با قدردانی از مردم برای مقاومت در شرایط سخت اعلام کرد: مردم با همه بیتدبیریها پای نظام ایستاده و در این مسیر ترس به دل عاشقان شهیدان راه ندارد که نمونه آن تشییع باشکوه طلبه شهید «مصطفی قاسمی» است.

وی بیان کرد: دشمنان بدانند که در ایران میلیونها مجاهد و سردار شجاع وجود داشته و قدرت دفاعی بالایی داریم و هرگز جرأت حمله به ایران را نخواهید داشت و اگر اقدامی کنید از کار خود پشیمان میشوید.

آیتالله اعرافی مطرح کرد: اسرائیل امروز در دل جبهه مقاومت محصور است و قدرت تحرک بالایی ندارد و چند کشور حقیر و وابسته منطقه هم راه بهجایی نمیبرند.

وی گفت: اروپاییها هم راه بهجایی نبرده و بیوفایی و کجفهمی آنها و ضعف و زبونی در عمل به تعهداتشان ثابت شده؛ بنابراین آمریکا فهمیده توپ و تشرهایش بهجایی نرسیده و هرچند ملت ایران دچار سختی شده، اما مقاومت میکند.

آیتالله اعرافی از نیروی انتظامی بابت برخورد سریع با قاتل طلبه شهید قاسمی و حضور باشکوه مردم همدان در مراسم تشییع و خاکسپاری وی قدردانی کرد.

به گزارش تسنیم، حجتالاسلام شهید مصطفی قاسمی 7 اردیبهشت 98 پس از خروج از حوزه علمیه آیتالله آخوند ملاعلی معصومی به دست یکی از اشرار سابقهدار و بدون داشتن آشنایی قبلی یا خصومت شخصی با شلیک گلوله به قتل رسید.

وی شاگرد ساده مدرسه علمیه و امام جماعت مسجد حاج کربعلی همدان بود که در 43 سالگی جان خود را فدای احیای دین و بیدار کردن متولیان نظارت بر فضای مجازی کرد و پیکر پاکش در زادگاهش روستای «میهمله» شهرستان بهار به خاک سپرده شد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر