شهرستان بهار

نماینده مجلس :

مشکلات مردم بدون تشریقات اضافی اداری رفع شود

شناسه خبر: ۸۶۰۹
 مشکلات مردم بدون تشریقات اضافی اداری رفع شود

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ گفت: انجام امور مردم و حل مشکلات روستاییان و کشاورزان باید بدون تشریفات اضافی اداری رفع شود.

به گزارش نشاط شهر، محمدعلی پور مختار روز جمعه در جریان بازدید از طرح های آبخیزداری صندوق توسعه ملی حوزه آبخیز فسیجان شهرستان بهار و حوزه آبخیز ایلانلو و باشقورتران کبودراهنگ گفت: نگاه تمامی مسئولان باید به حل مشکلات مردم معطوف شود و بدون توصیه، گرفتاری و مشکلاتی را که خلاف رویه و قانون نیست، حل و فصل کنند.

وی اضافه کرد: طرحهای آبخیزداری که نقش بسزایی در حفظ ۲ عنصر مهم آب و خاک در کشاورزی هستند باید بیشتر تقویت و توسعه پیدا کنند تا تولید و اقتصاد شکوفا شود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت افزود: منابع طبیعی یک ثروت ملی و متعلق به عموم مردم و نسلهای آینده است بنابراین باید در حفظ و حراست از این منابع ارزشمند الهی همه آحاد مردم مشارکت کنند.
پورمختار حفظ آب و خاک را مهمترین رسالت منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به دستور رهبر معظم انقلاب نشان دهنده اهمیت موضوع آب و خاک و فعالیتهای آبخیزداری و آبخوانداری است.
وی اضافه کرد: فعالیتهای آبخیزداری زودبازده و اثر بخش است و توجه مجلس و دولت به اجرای طرحهای آبخیزداری و حفظ منابع پایه خاک و آب در راستای رونق تولید و اشتغال بیشتر شده است.

پورمختار تاکید کرد: این قبیل کارها باید با جدیت پیگیری و توسعه پیدا کند تا اقتصاد و کشاورزی رونق بیشتری بگیرد.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات آبخیزداری علاوه بر حفظ آب در حفظ خاک به عنوان یک منبع ارزشمند تاثیر مثبت دارد.
پورمختار ادامه داد: ایجاد سیل بندها و سازه های آبخیزداری یک علم مدیریتی و بسیار ضروری و اولویت دار است و منابع طبیعی باید با جدیت و تلاش مضاعف این قبیل کارهای مفید را تقویت کند تا در روستاها امید به زندگی و شور اشتیاق مردم به فعالیتهای تولیدی و کشاورزی شتاب بیشتری بگیرد.
وی اظهار داشت: کنترل سیلاب و طرحهای آبخیزداری و آبخوانداری به خصوص باید در سرشاخه ها و ارتفاعات بالا دست که قابلیت کنترل روانابهای بیشتری وجود دارد گسترش یابد و کارهای اینچنینی در همه سطوح باید توسعه داشته باشد.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی بر توجه به مقوله امید بخشی به مردم، نگاه خوش بینانه به آینده و شناخت صحنه تبلیغاتی دشمن برای حل مشکلات مردم با توجه به بیانه گام دوم انقلاب تاکید کرد.
پورمختار ادامه داد: یکی از کارهای مهم در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این است که مردم را برای تشکیل تعاونیهای فرا گیر منابع طبیعی سوق داده و از توان، ظرفیت و دانش بومی و محلی برای حفظ منابع طبیعی و جلب مشارکت حداکثری مردم برای کارهای عام المنفعه نظیر طرحهای آبخیزداری نهایت استفاده را به عمل آورد.

گفتنی است در این بازدید چهار ساعته که با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان برگزار شد، روند پیشرفت طرح های آبخیزداری صندوق توسعه ملی و مشکلات مردم ساکن در حوزههای آبخیز مورد بررسی قرار گرفت.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر