شهرستان بهار

نشست صمیمی اصحاب رسانه با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بهار

شناسه خبر: ۸۶۲۵
نشست صمیمی اصحاب رسانه با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بهار

اصحاب رسانه با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بهار نشست صمیمی داشتند.

به گزارش نشاط شهر، در این نشست اصحاب رسانه در مورد مشکلات شهری و انتقادات شهروندان از عملکرد سازمان شهرداری را مطرح کردند برخی از مسائل مطرح شده در این نشست عبارتند از :
▪️اوضاع نابسامان تاکسی های داخل شهر
▪️تعیین تکلیف جزیره شادی
▪️پیگیری قاطعانه در مورد بوی بد در سطح شهر
▪️تجهیز پارک شهرفرهنگیان
▪️طرح تفضیلی بهار
▪️ساماندهی باغ بهشت
▪️ساماندهی تابلوهای راهنمای داخل شهری
▪️نتیجه نشست با سرمایه گذاران خارجی
▪️ساماندهی ورودی شهر بهار
▪️تبلیغات گنجنامه در ورودی شهر بهار
▪️بازآفرینی شهری و اقدامات صورت گرفته
و.....

شهردار بهار حسن رمضانی در این نشست ایراد کرد : ما در امر اطلاع رسانی و استفاده از فضاهای رسانه ای بسیار ضعیف عمل کرده ایم؛ و نتوانستیم عملکرد های شهرداری را آن طور که باید باشد مطرح کنیم؛ اصحاب رسانه دست راست تمامی ادارات هستند و ما قدردان زحمات این عزیزان هستیم و موظفیم از این ظرفیت ها خوب استفاده کنیم.

حسن رمضانی اظهار داشت : بسیاری از عملکرد های شهرداری سرپوشیده مانده است چون پوشش خبری ندادیم و نه تنها شهروندان ما بلکه مسئولین استانی هم از فعالیت های ما بی خبر هستند؛ در آینده اطلاع رسانی گسترده ای در مورد خدمات شهرداری خواهیم داشت.

رمضانی ادامه داد : اگر انتقادی نباشد پیشرفتی در کار نخواهد بود باید مشکلات مطرح شود و وظیفه ما بررسی و پیگیری مشکلات شهری و مردمی است همه ما در یک راستا حرکت می کنیم و برای آبادانی یک شهر زحمت می کشیم.

شهردار در ادامه این نشست افزود : ما به عنوان مجریان کار در راستای اهداف رسانه و خواسته های مردم حرکت می کنیم، اصحاب رسانه کسانی هستند که مشکلات را مطرح می کنند و وظیفه ما بررسی و برطرف کردن این مشکلات است؛ توجه به خواسته های مردم از اولویت های شهرداری و شورای شهر می باشد و روز به روز باید توجه ما بیشتر باشد به کیفیت و کمیت کارها باید توجه کنیم و در این زمینه بهترین نقش را اصحاب رسانه بر عهده دارند.

رمضانی گفت : وظیفه همه ما اینست که پاسخگوی مطالبات مردمی باشیم در بعضی از مواقع خواسته مردم قابل اجراء است و در برخی از مواقع به زمان بیشتری نیازمند است و بر اساس اولویت بندی مسائل قطعا رسیدگی خواهد شد.

وی عنوان کرد : مردم باید کمک شهرداری و شورا باشند و این یکی از وظایف اصحاب رسانه می باشد که در این زمینه از مردم بخواهد که همکاری کنند چون زیباسازی شهر با همکاری مردم و مسئولین نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

حسن رمضانی در رابطه با پروژه ولایت گفت : یکی از پروژه هایست که به هر شکل ممکن انجام شده ولی قراردادهای مناسبی با آنان منعقد نشده است و شهرداری به خاطر منافع خریداران از برخی تخلفات صورت گرفته چشم پوشی کرده و دستور ادامه ساخت و ساز را صادر کرده است تا به صورت قانونی مشغول به ساخت و ساز شوند و هنوز تا اتمام پروژه وارد مسائل حقوقی نخواهیم شد، اما ما در شهرداری به شدت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و به هیچ عنوان از حق و حقوق هیچکدام از خریداران نخواهیم گذشت.

رمضانی ادامه داد : مالک جزیره شادی ۳۲ میلیارد تومان خسارت می خواهد تا شاید در آینده به گفته خودش مجددا اقدام به ساخت و ساز کند مالک آن دنبال بهانه های مختلف است تا از ادامه ساخت و ساز سرباز بزند؛ در حالی که با پیگیری شهرداری مشکل آب، برق، و گاز حل شده از همه لحاظ مکان آماده است اما سوء مدیریت در این مجموعه باعث عدم اجرای طرح شده است.

شهردار بهار حسن رمضانی در مورد طرح تفضیلی و جامع گفت : با پیگیری های انجام شده به نتیجه های مطلوبی رسیده ایم.

در ادامه این نشست شهردار بهار بیان کرد : بارها با افرادی که سد معبر کرده اند برخورد داشتیم؛ حتی با اعتراض آنان مواجه شدیم که شهرداری با این اقدام مانع کسب و کار ما می شود، ولی باید حق و حقوق شهروندان در این زمینه رعایت شود.

رئیس شورای شهر بهار حسین فیض الهی در ادامه این نشست افزود : ما خود را در کنار اصحاب رسانه می دانیم چرا که اصحاب رسانه زبان گویای مردم هستند و تنها مراجعی هستند که می توانند مشکلات مردم را به گوش مسئولین برسانند.
رئیس شورا ایراد کرد : در فضاهای مجازی مرز انتقاد و توهین را رعایت کنیم برخی از افراد به خاطر مسائل شخصی مطالبی را عنوان می کنند که برخی رسانه ها بدون بررسی و آنالیز کردند مستقیما در کانال های خبری و فضای مجازی درج می کنند وقتی ما پیگیری می کنیم در جواب اظهار می کنند شما هم جوابیه ارسال کنید تا در کانال درج کنیم؛ در حالی که این نوع برخورد مناسب نیست و رسانه ها زمانی می توانند مطالبی را درج کنند که از صحت آن مطلع باشند.

حسین فیض الهی اظهار داشت : در مورد بوی آلاینده ها دو سال پیگیری کردیم و ما از لحاظ قانونی تا حدی وظیفه داریم و از طریق مراجع قضایی، بازدید های مکرر توسط همکاران، بازدید های شبانه و سرزده در ساعت مختلفی از شبانه روز داشتیم؛ که نتیجه آن منجر به تشکیل پرونده شد و به مراجع قضایی ارائه داده شد؛ خواهشی که من از شما دارم اینست که برای پیگیری های بیشتر در این زمینه از دادستانی و فرماندار و اداره محیط زیست نیز درخواست پاسخگویی در این زمینه داشته باشید؛ البته بوی بد کارخانه های اسید سازی و کارتن سازی با نصب فیلترهای تهویه هوا تا حدودی مهار شده است.

حسین فیض الهی گفت : بحث تامین اجتماعی کلا از برنامه خارج شده است اوایل دوره حضور ما در شورا به جدیت پیگیر این موضوع بودیم و تا پی کنی و آوار برداری آن انجام شده اما متاسفانه در ادامه کار با بحث سیلاب استان های غربی و شمالی مواجه شدیم و در حال حاضر دچار کمبود اعتبار هستیم قرار بر این است دو الی سه شهرستان را از برنامه امسال خارج کنند ولی ما همچنان با اعضای شورا در تهران پیگیر هستیم و استاندار و همچنین نماینده مردم بهار محمدعلی پورمختار را در جریان کارها قرار داده ایم؛ پیمانکار ما آماده است و منتظر ابلاغ اعتبار می باشد و تاکنون جواب قطعی از سوی مسئولین مربوطه دریافت نکرده ایم.

رئیس شورای شهر بهار ادامه داد : یکی از وظایف مهم اصحاب رسانه در مورد فرهنگ شهر نشینی و گسترش و آموزش های لازم در این زمینه است، چرا که شهر خوب را شهروند خوب می سازد و الحمدالله که شهروندان ما جزء شهروندان فهیم و با فرهنگی هستند اما گاهی نیاز هست در این فضاهای مجازی در مورد حقوق شهروندی آموزش هایی داده شود.

حسین فیض گفت : در بحث سرمایه گذاری و رونق تولید از شهروندان خواهشمندیم در مغازه های اطراف ورودی شهر بهار بعداز میدان آزادگان تا انتهای میدان شهرداری زمین تملک کردیم تفکیک شده تخفیفات لازم ارائه شده برای انتقال مشاغل صنعتی انجام شده تا مردم بهار از این فرصت ها استفاده کنند تا ورودی شهر تبدیل به یک مراکز تجاری زیبا شود، شهرداری و کارکنان آن هرگونه همکاری در این زمینه را با شهروندان خواهند داشت.

فیض الهی در مورد نتیجه پیگیری های جزیره شادی اظهار داشت : با توجه به شکایت صورت گرفته نتیجه آن منجر به صدور حکم و مالک محکوم شده و بر اساس اعتراض وی ما منتظر نتیجه دادگاه می باشیم.

وی گفت : در مورد حمایت مشاغل خانگی هر چه در توان داشتیم انجام داده ایم در این مدت مشاغل خانگی تقریبا در حال رونق است در بحث فرش بافی در بحث تهیه ملزومات خانگی و... و ما باید این خوشه های صنعتی را در داخل شهر بیشتر گسترش دهیم و با ایجاد مراکز فروش برای این افراد زمینه را برای آنان فراهم کنیم تا این مشاغل خانگی بیشتر گسترش پیدا کنند و از این ظرفیت استفاده کنیم؛ لالجین غار علی صدر برای ما ظرفیت های خوبی محسوب می شود و هیچگاه برای ما تهدید نیست.
رئیس شورای شهر بهار در مورد حریم سیاسی شهر بهار گفت : طی جلسه ای با معاون سیاسی امنیتی قرار بر این شده در اسرع وقت با حضور مسئولین استانداری جلسه ای تشکیل داده تا تعیین تکلیف کنند و بحث طرح جامع و طرح تفضیلی ما در گرو این بحث حریم سیاسی شهر بهار و همدان می باشد.

حمید رضا شیری عضو شورای شهر بهار در این نشست ایراد کرد : اصحاب رسانه بازوی بسیار قوی ارگان های شهر هستند و می توانند بسیاری از کارها را فرهنگ سازی کنند؛ وی افزود برخی از شهروندان هرگونه مشکلات شهری مانند مشکلات قطعی برق، کنده کار اداره آب یا گاز، مشکلات منابع طبیعی و... را به شهرداری ربط می دهند، باید مردم در این زمینه آموزش کافی ببینند و در مورد عملکرد ادارات اطلاعات کافی داشته باشند تا هرگونه مشکلات شهری را به مسئول مربوطه آن سازمان، نهاد، ارگان، اداره ارجاع دهند.

حمید رضا شیری گفت : برای ایجاد امنیت و آرامش در پارک لاله در مورد نگهبانی آن تجدید نظر خواهیم کرد باید فضایی ایجاد کنیم که با استقبال مردم رو به رو شویم؛ پیگیری تجهیز پارک محلات (شهرک فرهنگیان، نوبهار، حسن آباد و...) نیز هستیم.

شیری عضو شورای شهر بهار گفت : شهر جهانی لالجین یکی از شهرهای شهرستان بهار بوده و هیچگاه از بهار جدا نبوده و نخواهد شد و ما باید این فرصت را غنیمت شمرده و برای معرفی شهر بهار و صنایع دستی آن به کل دنیا بهره ببریم.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر