شهرستان بهار

راه‌اندازی کلینیک صیانت از خانواده در همدان و شهرستان بهار

شناسه خبر: ۸۶۳۷
راه‌اندازی کلینیک صیانت از خانواده در همدان و شهرستان بهار

شهرام صادقی برگزاری سلسله‌نشست‌های پیشگیری از طلاق، آموزش مهارت‌های زندگی و تحکیم بنیان خانواده را از موارد مهم در کاهش طلاق دانست

به گزارش نشاط شهر، صادقی برگزاری سلسله نشست های پیشگیری از طلاق، آموزش مهارتهای زندگی و تحکیم بنیان خانواده را از موارد مهم در کاهش طلاق دانست و تصریح کرد: موارد عنوان شده برای زوجهایی که در پنج سال ابتدایی ازدواج قرار دارند دنبال میشود.

وی به اجرای برنامه هایی به منظور ترویج ازدواج آسان اشاره کرد و ادامه داد: کمک به خانواده های نیازمند، تأمین جهیزیه برای این خانواده ها و اختصاص مکان ها و سالن های سپاه به منظور برگزاری مراسمهای ازدواج دانشجویی و... از جمله برنامه هاست.

معاون اجتماعی سپاه انصارالحسین(ع) همدان خاطرنشان کرد: در بحث حجاب و عفاف نیز برنامه هایی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر بیشتر در زمینه های ایجابی، تبلیغ و ترویج اجرا خواهد شد.

وی به اجرای کار فرهنگی و رسانهای در حوزه مقابله با رسم و رسومات غلط در ازدواج اشاره کرد و یادآور شد: این موضوعات باعث کاهش آمار ازدواج و فرزندآوری شده و از آسیبهای اجتماعی به شمار میآید.

صادقی تهیه بسته های غذایی و کمکی برای خانواده های نیازمند محلات کم برخوردار را از دیگر برنامه های این معاونت برشمرد و اظهار کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و کودکان کار و ایجاد اشتغال و کمک به تحصیل برای آنها از دیگر برنامه هاست.

وی از راهاندازی کلینیک صیانت از خانواده در همدان و شهرستان بهار خبر داد و گفت: این امر به همت این معاونت و توسط سازمان بسیج جامعه زنان پیگیری میشود و مشاوره ها در این مرکز دین پایه خواهد بود؛ سعی بر ارائه رایگان خدمات در این مرکز است.

معاون اجتماعی سپاه انصارالحسین (ع) همدان بیان کرد: برنامه هایی در محلات آسیب دیده برای کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در محلات و حاشیه شهر در هر شهرستان و در یک تا سه نقطه اجرا می شود؛ در شهر همدان محلات خضر، حصار و دیزج مد نظر است.

وی با بیان اینکه در هر محله یک مدیر محله که عمدتاً روحانی است حضور دارد، افزود: با رویکرد مردم محوری در محلات فعالیت ها انجام می شود.

انتهای پیام
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر