شهرستان بهار

گرگ ۶ راس گوسفند را در شهرستان بهار درید

شناسه خبر: ۸۶۴۳
گرگ ۶ راس گوسفند را در شهرستان بهار درید

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار از حضور یک قلاده گرگ در آقل و دریدن ۶ راس گوسفند خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، معصومه پارچیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: گرگ گرسنه شب هنگام وارد یک منزل مسکونی واقع در روستای «خوشاب اولیا» شهرستان بهار میشود.

وی اضافه کرد: گوسفندان در یک آقل با دیوار بسیار کوتاه و سیم خار دار نیم متری نگهداری میشدند که گونه گرگ با ورود به این آقل، ۶ رأس گوسفند را درید اما نتوانست هیچیک از آنها را با خود به بیرون از خانه مسکونی حمل کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار افزود: صاحبخانه لاشه این ۶ رأس گوسفند تلف شده را در مجاور روستا و در نیم متری خاک دفن کرد که گرگ با اطلاع از این موضوع هر ۶ رأس گوسفند را از زیر خاک خارج میکند.

پارچیان ادامه داد: همچنین چندی پیش ۲ قلاده گرگ به یک عابر در حاشیه روستای آق بلاغ حمله ور شدند که با حضور به موقع شاهدان، گرگها بدون وارد کردن آسیبی به این عابر متواری میشوند.

وی گفت: به منظور پیشگیری از حمله گرگ به شهروندان و احشام نشست مشورتی با دهیاران برگزار و توصیهها و هشدارهای لازم در زمینه عوامل موثر در جلب و جذب گرگ ارائه شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار دفن غیر بهداشتی پسماند و دفن غیر اصولی لاشه حیوانات و احشام را در جلب گونه گرگ موثر دانست و خواستار جلوگیری از تردد سالخوردگان و افراد نابالغ در ساعاتهای خلوت روز در روستاها شد.

پارچیان از دامداران خواست احشام خود را بیمه کنند تا در صورت حمله گرگ، برای جبران خسارت، بتوانند ضرر و زیان خود را از بیمه دریافت کنند.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • بی نام :
  در تاریخ ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۰۷:۲۰
  آقل !!!!!!!
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر