شهرستان بهار

رقابت 28 هزار و 585 داوطلب همدانی در کنکور سراسری

شناسه خبر: ۸۶۶۳
رقابت 28 هزار و 585 داوطلب همدانی در کنکور سراسری

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش و آموزش کشور در استان همدان در رابطه با برگزاری کنکور سراسری سال 98 گفت: 28 هزار و 585 داوطلب از سراسر استان همدان در کنکور سراسری سال 98 به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش نشاط شهر، سیدمهدی مسبوق در گفتوگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: کنکور سراسری سال 98 در 8 حوزه انتخابی شامل همدان، رزن، اسدآباد، ملایر، نهاوند، بهار، کبودراهنگ و تویسرکان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: آزمون سراسری در پنج گروه آزمایشی تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان انگلیسی همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه، 13 و 14 تیرماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می شود.
مسبوق تصریح کرد: داوطبان رشته انسانی 5 هزار و 941 نفر، تجربی 14 هزار و 522 نفر، ریاضی 3 هزار و 223 نفر، هنر هزار و 937 نفر و رشته زبان 2 هزار و 963 نفر در کنکور امسال در استان همدان به رقابت می پردازند.
وی با بیان اینکه بیشترین داوطلبان در شهر همدان با 14 هزار و 215 و کمترین تعداد در شهر بهار با 863 نفر هستند، تأکید کرد: دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه ملایر، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و آموزش و پرورش مسئولیت برگزاری آزمون را برعهده خواهند داشت.
مسبوق عنوان کرد: بیشتر داوطلبان براساس استعداد و سوابق تحصیلی در دانشگاه ها پذیرش خواهند شد که این طرح برای نخستین بار برای کنکور امسال اجرا می شود.
نماینده تامالاختیار سازمان سنجش و آموزش کشور در استان همدان تصریح کرد: نتیجه اولیه ازمون در مردادماه و نتیجه نهایی در اواخر شهریورماه اعلام خواهد شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر