شهرستان بهار

حل مشکلات طرح‌های تفصیلی شهرهای ملایر، بهار و لالجین در کمیسیون ماده پنج

شناسه خبر: ۸۶۹۲
حل مشکلات طرح‌های تفصیلی شهرهای ملایر، بهار و لالجین در کمیسیون ماده پنج

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان ازتشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای ملایر، بهار و لالجین درمحل دفتر معاونت امور عمرانی استانداری همدان با حضور اعضاء کمیسیون خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان ، " مریم سمایی" بیان کرد: در جلسه مذکور در راستای همراهی با مردم در توسعه شهری، کاهش مشکلات شهروندان ، تسریع در روند اجرای طرح های جامع و تفصیلی و اجرایی نمودن آنها ، تاًمین کاربریها و سطوح و سرانه های شهری بالاخص عمومی و غیر انتفاعی ، رفع تعارضات مختلف اعم از طرح ها ، سازمانها و مالکین، پیشنهادات مختلفی برای شهر های ملایر ،بهار و لالجین مطرح شد.

وی در این جلسه ضمن در نظرگرفتن عدالت در توزیع خدمات برحفظ حقوق مردم و شهروندان تاکید داشته و گفت: در این راستا توجه به مناطق کم برخوردار، اجرایی نمودن طرح ها،رعایت ضوابط و مقررات مصوب ، احداث معابر و شبکه دسترسی مناسب مبتنی بر شرایط کنونی شهر ها از جمله رویکرد های اساسی است.

سمایی ادامه داد: همچنین در جهت تسهیل در رفت و آمد عمومی و حل مشکلات ترافیکی، اصلاح معبر و خط پروژه برخی از معابر محلات شهر ملایر در جلسه مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. ضمناً درخواست های مربوط به احداث پمپ بنزین نیز مطرح و مقرر شد نسبت به اخذ موافقت نامه ها و استعلام های لازمه اقدام و به جلسات آتی ارائه شود.

وی یادآورشد: در ادامه تعدادی از درخواستها نیز با توجه به اینکه با ضوابط و مقررات شهرسازی و منافع عمومی شهروندان در تعارض قرار می گرفت مانند حذف معبر ،تغییر سطح اشغال ،افزایش تراکم و تغییر کاربری مورد موافقت قرار نگرفت.

سمایی افزود: در خصوص شهر بهار نیز تعدادی پرونده در دستور کار کمیسیون قرار داشت که از جمله مهمترین آنها تغییر کاربری از حمل و نقل و انبار به کارگاهی و فنی، اصلاح محدوده بیمارستان و مسیر کمربندی در جهت اجرایی نمودن طرح در جهت حل مشکل تعداد زیادی از مالکین بود و ضمناً تغییر عرض معبر پیرامون گورستان شهر نیز مطرح و مورد تاٌیید اعضاء قرار گرفت.

وی ادامه داد: در خصوص لالجین نیز با توجه به نقش شهر و ضرورت توجه به صنوف کارگاهی و سفال و سرامیک تغییر کاربری از حمل ونقل و انبار به کارگاهی مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

سمایی در پایان خاطرنشان ساخت: حاضرین در این جلسه بر توسعه و توزیع امکانات و دسترسی برابر برای همه شهروندان و تمرکز کمیسیون ماده پنج بر روی حل مسائل ضروری شهرهای فوق با در نظر گرفتن ضوابط و مقررات تاکید داشتند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر