شهرستان بهار

یداللهی‌ در گفتگو با آنا :

ذهن‌های فعال، پویا و آگاه در فضای بکر فرهنگی فعال می‌شوند

شناسه خبر: ۸۶۹۳
 ذهن‌های فعال، پویا و آگاه در فضای بکر فرهنگی فعال می‌شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت:ذهن‌های فعال، پویا و آگاه می‌توانند برای هر مشکلی بهترین راهکار را پیدا کنند و این ذهن در فضای بکر فرهنگی ایجاد و فعال می‌شود.

به گزارش نشاط شهر، ابوالفضل یداللهیاصلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در همدان با بیان اینکه کشور به مدیران و دستاندرکارانی در تراز انقلاب اسلامی نیاز دارد، اظهار کرد: پرورش جوانان دغدغهمند نیاز به برنامه صحیح و عمیق فرهنگی دارد تا آموزههای دینی و آرمانهای انقلاب اسلامی در وجود آنان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه امید مقام معظم رهبری به جوانان است، افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز جوانان را مخاطب قرار میدهند و مباحثی اساسی را مطرح میکنند که باید مورد توجه همگان قرار بگیرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه توجه عمیق به مسائل فرهنگی، مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را برطرف میکند، تصریح کرد: ذهنهای فعال، پویا و آگاه میتوانند برای هر مشکلی بهترین راهکار را پیدا کنند و این ذهن در فضای بکر فرهنگی ایجاد میشود.

یداللهیاصلان با بیان اینکه تربیت مدیران در تراز انقلاب نیز در محیط فرهنگی سالم رخ میدهد، ادامه داد: به همین منظور و ایجاد فضایی مناسب دوره آموزشی و تشکیلاتی «حیات طیبه» در دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان فعال در حوزه تشکلها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: این دوره مسبوق به سابقه بوده و پیش از این نیز به صورت منطقهای و استانی برگزار میشد، اما در سال جاری بنا به سیاستگذاریهای جدید، این دورههای آموزشی بهصورت کشوری و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برگزار میشود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه این دوره شامل کارگاههای مختلف آموزشی با حضور استادان برجسته ملی است، گفت: علاوه بر این کارگاهها از شخصیتهای برجسته ملی نیز دعوت شده است که برای دانشجویان سخنرانی کرده و به پرسشهای آنان پاسخ دهند.

یداللهیاصلان با تأکید بر اینکه برنامههای مختلف تفریحی و سیاحتی نیز برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: بازدید از موزه آمادای که اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان بوده در این برنامهها گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه جمعه گذشته دانشجویان در نماز جمعه نیز شرکت کردند، افزود: زیارت مقبره آیتالله بهاری در شهر بهار، بازدید از کارگاهها و نمایشگاههای سفال در شهر جهانی سفال لالجین، بازدید از باغ موزه دفاع مقدس، زیارت مزار شهدا و سردار شهید همدانی، زیارت مزار مرحوم آقای آخوند همدانی و بازدید از آرامگاه باباطاهر در برنامهها گنجانده شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تصریح کرد: استخر شنا، نمایش فیلم شبی که ماه کامل شد، بازدید از غار علیصدر و بومگردی نیز در برنامهها گنجانده شده است.

یداللهیاصلان تأکید کرد: تاکنون شخصیتهایی مانند دکتر حاجیبابایی نماینده مردم همدان در مجلس، سیدمحمد حسینی وزیر پیشین ارشاد و فرهنگ اسلامی و ... در جمع دانشجویان حضور یافته و سخنرانی کردهاند.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر