شهرستان بهار

برگزاری جلسه هم اندیشی حجت الاسلام نظیری با فعالین فرهنگی

شناسه خبر: ۸۶۹۷
برگزاری جلسه هم اندیشی حجت الاسلام نظیری با فعالین فرهنگی

جلسه هم اندیشی با فعالین فرهنگی، قرآنی و اجتماعی شهرستان بهار امروز در حوزه علمیه برادران برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، حجت الاسلام جمشیدی رئیس تبلیغات اسلامی بهار عنوان کرد : شهرستان بهار دارای ۱۲۱ مسجد که ۵۷ مسجد دارای امام جماعت می باشد؛ و ۶۸ روستا داریم که ۲۲ روستای آن دارای امام جماعت است و بقیه روستاها به علت نبود خانه عالم امام جماعت ندارند؛ در داخل ۴ شهر (بهار، صالح آباد، لالجین و مهاجران) مساجد دارای امام جماعت هستند و همه آنان فعال و اثر گذارند ما ۷۵ روحانی جوان در شهرستان بهار داریم که تبلیغات دینی را نیز به عهده دارند.

به گزارش نشاط شهر در جلسه هم اندیشی مدیر کل تبلیغات اسلامی با فعالین فرهنگی، قرآنی و اجتماعی شهرستان بهار مشکلاتی در محور برنامه های فرهنگی، تبلیغی و... مطرح شد.

چند تن از مبلغین دینی شهرستان بهار به برخی از مشکلات موجود در زمینه برنامه های فرهنگی و دینی از قبیل موارد زیر اشاره کردند.

رشد فرقه های وهابیت، بهائیت، علی اللهی و....
از هم گسستگی خانواده ها
آسیب های فضای مجازی و تاثیر آن روی خانواده ها جوانان و نوجوانان
ایجاد فاصله بین روحانیت و مساجد
عدم حمایت و نبود جایگاه حقوقی در قبال مشکلات روستا
افراط گری در برخی از هیئت های مذهبی
افتراق در بین نیروهای ارزشی
برگزاری کنگره ملی آیت الله بهاری
کمبود مبلغ دینی در شهرستان

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان حجت الاسلام نظیری ایراد کرد : باید تجلیل دسته جمعی از فرماندار بهار صورت بگیرد چرا که وی به شدت پای کار می باشد و دغدغه دین دارد و بسیار زحمت می کشند و نقطه نظرات مثبت احسان قنبری مورد تائید علما می باشد.

حجت الاسلام نظیری اظهار داشت : با همت روحانیون از ظرفیت فرهنگی تبلیغی و احیاگر باید استفاده کرد و به صورت جدی دنبال شود؛ و پیگیر هستیم که کنگره ملی سال ۹۸ برای مرحوم آیت الله بهاری در شهر بهار برگزار شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی عنوان کرد : گروه های تبلیغی محلی و منطقه ای از ظرفیت های خود شهرستان ها باید استقبال کنند و به صورت جدی فعالیت خود را شروع کنند و افراد را شناسایی و ظرفیت سنجی کنند و به صورت گروه های تخصصی کودکان، نوجوانان، بانوان و... کار کنند. حوزه علمیه بانوان را نیز به پای کار بکشانید؛ همکاری مشترک در فضای تبلیغی داشته باشید.

حجت الاسلام نظیری ادامه داد : شئونات تبلیغی یک شان تبلیغی تام است ما باید دلیل اینکه مردم از فضاهای دینی دور شده اند در خودمان جستجو کنیم و شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی هم در این زمینه بی تاثیر نبوده اند.

وی افزود : باید در ورود به حوزه های جوانان و نوجوانان بیشتر مطالعه و کار کرد؛ و از حوزه های مسئولیت نباید شانه خالی کرد ما هیچگونه تبعیضی بین حوزه های تبلیغی قائل نیستیم و امروز حرکت های فردی به نتیجه نخواهد رسید و دین ما دین فردی نیست و حرکت های خارج از جبهه ای منتهج به نتیجه نیست، حضرت امام خمینی (ره) در دوران مبارزات براساس یک رویکرد جبهه ای فعالیت خود را آغاز کرد.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر