شهرستان بهار

کشاورزان خوشحال باشند؛ قیمت سیر افزایش می یابد

شناسه خبر: ۸۷۰۷
کشاورزان خوشحال باشند؛ قیمت سیر افزایش می یابد

قیمت سیر افزایش می یابد.

به گزارش نشاط شهر، حسین خبازیان یکی از فروشندگان سیر در گفت و گو با نشاط شهر عنوان کرد : در حال حاضر قیمت سیر به علت صادرات و همچنین عدم برداشت محصول از سوی کشاورزان رو به افزایش است؛ و حدودا ۵ الی ۶ هزار در مزارع کشاورزی معامله می شود و دلال ها نیز هنگام خرید و فروش مبلغ ۱۰۰۰ تومان به آن اضافه می کنند.

حسین خبازیان در ادامه اظهار داشت : هزینه های کشاورزی بسیار بالاست و ما از مسئولین مربوطه می خواهیم که اجازه بدهند هرچه سریعتر صادرات سیر به دیگر کشورها آغاز شود.

خبازیان گفت : هزینه های جانبی کشاورزی، کود، سم، و غیره بسیار سنگین می باشد و با صادرات کشاورزان می توانند از لحاظ مالی کمی سر و سامان بگیرند.

وی در ادامه در مورد افزایش قیمت سیب زمینی ایراد کرد : قیمت سیب زمینی برای مصرف کنندگان بسیار بالاست و از توان خرید برخی از خانواده ها خارج می باشد؛ در حال حاضر قیمت سیب زمینی در زمین کشاورزی ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ معامله می شود و به دست مصرف کنندگان با قیمت چیزی حدود ۷ الی ۸ هزار به فروش می رسد.

او گفت : بارها شاهد این بودم که فردی برای خرید یک کیلو سیب زمینی به مغازه کناری ما مراجعه کرده و به علت گرانی و عدم توانایی مالی نتوانست یک کیلو سیب زمینی برای خانواده خود تهیه کند.

حسین خبازیان علت اصلی افزایش قیمت سیب زمینی در بازار را بارندگی های اخیر دانست و گفت : بارندگی های سال جاری باعث شد که کشت ها همزمان صورت گرفت و هنوز قابل برداشت نیستند؛ هر سال کشاورزان کرمانشاه زودتر از کشاورزان بهار شروع به کشت می کردند و زودتر از کشاورزان بهاری محصول خود را برداشت می کردند؛ اما امسال به خاطر بارندگی کشت محصول آنان نیز به تاخیر افتاد و همین باعث افزایش ناگهانی قیمت سیب زمینی شد.

او گفت : هنوز سیب زمینی ها قابل برداشت نیستند و در بازار با کمبود سیب زمینی مواجه شده ایم؛ و در دو روز گذشته قیمت سیب زمینی در زمین های کشاورزی بهار با قیمت ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ معامله می شد و به دست مصرف کنندگان در مناطق هم جوار به قیمت ۸۰۰۰ عرضه می شود و در دیگر استان تا چیزی حدود ۱۰ هزار به فروش می رسد.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر