شهرستان بهار

اظهارات دختری از دیار شهر بهار ؛ رتبه 4 کنکور انسانی 98

شناسه خبر: ۸۷۶۰
اظهارات دختری از دیار شهر بهار ؛ رتبه 4 کنکور انسانی 98

سیده آمنه موسوی لقمان، دانش‌آموز بهاری که نفر چهارم کنکور سراسری گروه آموزش انسانی شده می‌گوید: انتظار رتبه 4 را نداشتم؛ از کلاس کنکور استفاده نکردم

به گزارش نشاط شهر، به نقل از تسنیم؛ سیده آمنه موسوی لقمان، داوطلب کنکور سراسری سال 98 هست که حالا نام او در شمار دارندگان رتبههای برتر کنکور جای گرفته؛ او که توانسته سکوی چهارم کنکور در گروه علوم انسانی را به خود اختصاص دهد از چگونگی کسب این موفقیت میگوید:
پای تلفن که آمد؛ شور و شوق وصفناشدنی از صدایش پیدا بود؛ هنوز هیجان لحظه شنیدن خبر در وجودش موج میزد؛ لحظهای که به گفته خودش آنقدر جیغ زده بود که صورتش بنفش شده بود.
اهل دیار شیخ بهاری بود؛ شهر عالمان و فرزانگان و شاهدان و نامآوران؛ فرزند سوم یک خانواده 5 نفره بود و تنها یک بار در کنکور شرکت کرده بود.
سیده آمنه موسوی لقمان، نفر چهارم کنکور انسانی 98 که حالا افقهای روشنی پیش چشمش گسترده از خودش برایمان میگوید: متولد 1379 در شهر بهار هستم؛ پدرم دبیر بازنشسته و مادرم خانهدار است و دو خواهر بزرگتر از خودم هم دارم.
وی میافزاید: هر سه نفری دوره متوسطه را در دبیرستان حضرت آمنه(س) شهر همدان درس خواندیم؛ اینجا مدرسه خوب برای تحصیل وجود ندارد و ناچار به تردد به مرکز استان شدیم.
موسوی لقمان بیان میکند: هر دو خواهرهایم موفق هستند؛ اولی دانشجوی دکترای مهندسی پیشرفت در دانشگاه علم و صنعت و دومی دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه تهران است.
دارنده رتبه 4 کنکور انسانی 98با بیان اینکه انتظار کسب رتبه چهارم را نداشته، میافزاید: با توجه به مطالعه و تلاشم پیشبینی میکردم که رتبه بالا کسب کنم، اما نه تا این اندازه و تصور میکردم که درنهایت عدد 40 را کسب کنم.
موسوی لقمان بیان میکند: آماده شدن برای کنکور را از تیر 97 آغاز کرده و روزی 4 تا 5 ساعت درس میخواندم و این اواخر بهروزی 11 ساعت هم رسید؛ البته از سال اول دبیرستان هم روش درس خواندنم کنکوری بود.
وی با بیان اینکه در کلاسهای هیچیک از مؤسسات آموزشی شرکت نکرده، اعلام میکند: خودم درس میخواندم و تنها چند باری در آزمونهای آزمایشی یکی از مؤسسات شرکت کرده و رتبه بالا گرفتم.
دارنده رتبه چهارم کنکور انسانی در سفارشی دوستانه به داوطلبان کنکور 99 میگوید: رتبه کنکور تنها یک عدد است و به این معنی نیست که هر فردی، رتبهاش بالاتر باشد برای جامعه مفیدتر است؛ بنابراین داوطلبان کنکور بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و به خداوند توکل کنند تا نتیجه بهتری کسب کنند.
موسوی لقمان مطرح میکند: در کشور ما عدالت آموزشی آنطور که باید وجود ندارد و دانش آموزان شهرهای کوچکی مانند بهار، امکانات دانش آموزان شهرهای بزرگتر و پایتخت را ندارند؛ بنابراین سفارش میکنم که تلاش ییشتری از خود نشان دهند.
وی تصریح میکند: برای موفقیت بیشتر یک سال گذشته، حضور در فضای مجازی و شبکههای اجتماعی را محدود کرده و تنها در صورت نیاز به فهم بهتر برخی مطالب به سراغ اینترنت میرفتم.
وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر واکنش مسئولان و اداره آموزش و پرورش به این خبر هم پاسخ میدهد: خبر را که شنیدم؛ بلافاصله به مدیر مدرسه اطلاع دادم؛ خوشحال شد و قرار شد عکس بفرستم تا بنر تبریک چاپ کنند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر