شهرستان بهار

گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد محمدجعفر قره خانی اسطوره بسکتبال کشور

شناسه خبر: ۸۷۶۱
 گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد محمدجعفر قره خانی اسطوره بسکتبال کشور

مرحوم قره خانی اسطوره بسکتبال و کاپیتان تیم ملی در سال ۹۴ دیده از جهان فرو بست و در آرامستان شهر بهار به خاک سپرده شد.

به گزارش نشاط شهر، رئیس اداره ورزش و جوانان شهر بهار جمال لطیفی در گفتگو با نشاط شهر عنوان کرد : مرحوم قره خانی اسطوره بسکتبال و کاپیتان تیم ملی در سال ۹۴ دیده از جهان فرو بست و در آرامستان شهر بهار به خاک سپرده شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان اظهار داشت : در راستای پاسداشت و نکوداشت یاد و خاطره مرحوم محمدجعفر قره خانی مراسمی با حضور اعضای خانواده مرحوم برگزار خواهیم کرد؛ و در کنار این مراسم دیدار چند جانبه ای با تیم های بسکتبال بهار، همدان، نهاوند و اسدآباد خواهیم داشت.

جمال لطیفی با بیان اینکه در این مراسم مسابقاتی برگزار خواهیم کرد افزود : از خانواده این مرحوم و همچنین از اعضای تیم هایی که مهمان ما هستند به رسم یادبود تجلیل خواهیم کرد.

وی ادامه داد : روز پنج شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۳۱ مصادف با سالگرد کاپیتان تیم ملی بسکتبال مراسم غبار روبی مزار شهداء را خواهیم داشت؛ و امیدواریم یک برنامه خوب فرهنگی داشته باشیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان گفت : روحیه پهلوانی هیچ وقت از بین نرفته و نمی رود؛ قهرمانی ها فراموش می شود ولی چیزی که در خاطره می ماند پاسداشت و نکوداشت مرام های پهلوانی و اخلاق نکوست؛ و مرحوم قره خانی شخصیت برجسته ای داشته و دوست داشتند از جوانان علاقه مند به رشته های ورزشی خصوصا بسکتبال در شهر همدان و بهار دستگیری شود و این برای ما بسیار ارزشمند بوده و چقدر خوب است که ورزشکاران و پهلوانان را تا زمانی که زنده هستند به نیکویی یاد کنیم و قدر دان آنان باشیم؛ در حال حاضر دست این قهرمان از دنیا کوتاه شده وظیفه خود دانستیم که نام و یاد مرحوم را زنده نگه داریم و مراسمی درخور شان و منزلت مرحوم محمدجعفر قره خانی بگیریم؛ و شعار ما اینست که روحیه پهلوانی اخلاق و مردانگی نمرده و نخواهد مرد و قدر قهرمانان خود را تا زمانی که زنده هستند می دانیم و حالا هم که دستشان از این دنیا کوتاه شده نیز به یادشان خواهیم بود.

وی ادامه داد : سالن ورزشی در تهران به نام این ورزشکار افتتاح و نام گذاری شده و این حداقل کاری هست که می توانیم در راستای تکریم و پاسداشت این کاپیتان انجام دهیم.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر