شهرستان بهار

موانع پیش روی ۹ واحد تولیدی کشاورزی همدان برداشته شد

شناسه خبر: ۸۸۵۴
موانع پیش روی ۹ واحد تولیدی کشاورزی همدان برداشته شد

موانع پیش روی ۹ واحد تولیدی کشاورزی استان همدان که بدهی های معوق به بانک ها داشتند و با مشکلاتی در زمینه بیمه تامین اجتماعی روبرو بودند با همت مدیران دستگاه های اجرایی استان برداشته شد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایرنا، اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان روز چهارشنبه برای سی و دومین بار گرد هم آمدند تا گره از مشکلات واحدهای تولیدی باز کنند و این بار مشکلات ۹ واحد تولیدی در زمینه کشاورزی بررسی شد؛ واحدهایی که همگی بدهی های معوق به سیستم بانکی داشتند.

در این جلسه مشکلات واحد تولید رب ناصر اسدی، گل زرد الوند، مرغداری صالحی زند و مرغ مادر دربار هر چهار واحد از شهر بهار مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین مشکلات رضوان دشت سردارآباد واقع در کبودراهنگ، پرورش شترمرغ در رزن و واحدهای تولیدی آریا ایده آل و تیلکو صنعت از همدان نیز در این کارگروه گره گشایی شدند.

این واحدهای تولیدی همگی در زمینه کشاورزی فعالیت دارند و در سال های گذشته تسهیلات بانکی دریافت کرده و دچار مشکل در بازپرداخت تسهیلات شده اند.

در جلسه صبح امروز بر اساس نظر اعضای این کارگروه تخصصی، تصمیم های کارشناسی برای تقسیط دوباره و بخشودگی جرائم و دیرکردهای بانکی گرفته شد، البته به شرطی که مجریان طرح های یاد شده پنج تا ۱۰ درصد از مبلغ کل بدهی خود را به بانک ها بپردازند.

برخی از واحدهای یاد شده علاوه بر بدهی های بانکی با سازمان تامین اجتماعی نیز چالش هایی داشتند که با وساطت اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات آنها حل شد.

طبق بخشنامه ای که به تازگی از سوی دولت تدبیر و امید صادر شده است، تامین اجتماعی طبق ضوابط و قوانین برای بخشیدن جریمه های بیمه ای کارفرمایان باید اقدام کند.

بر اساس اطلاعات ثبت شده در دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای امسال ۱۸۰ تصمیم با رای و نظر مشترک اعضا گرفته شده و به تصویب رسیده است؛ مصوبه هایی که حکم قانون داشته و برای همه بانک ها و دستگاه های اجرایی لازم الاجراست.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر