شهرستان بهار

اخبار اربعین ۹۸| مردم شهر بهار با برپایی ۸ موکب به استقبال زائران اربعین می‌روند

شناسه خبر: ۸۹۳۶
 اخبار اربعین ۹۸| مردم شهر بهار با برپایی ۸ موکب به استقبال زائران اربعین می‌روند

مردم دیار عارف فرزانه و عالم نامدار شیخ «محمّد بهاری» به میزبانی زائران اربعین شتافته و ۸ موکب پذیرایی را در شهر و روستاهای بهار و کربلای معلی برپا می‌کنند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، مردم متدین دیار شیخ محمد بهاری همگام با اهالی شهرهای قرارگرفته در مسیر زائران اربعین به میزبانی از زائران کوی یار همت گماردهاند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات بهار از راهاندازی 8 موکب در این شهرستان خبر داده و میگوید: از این تعداد یکی در کربلای معلی خدمترسانی میکند.

خسرو طالبی به «تسنیم» میگوید: موکب آیتالله محمد بهاری، مهمترین موکب شهر بهار است که امسال برای چهارمین سال متوالی با کمکهای مردمی برپا شده و در کشور عراق خدمترسانی میکند.

وی میافزاید: 7 موکب و ایستگاه صلواتی هم در شهرها و روستاهای سیر مسیر زائران برپا میشود که 2 مورد آن در مسیر رقت و 5 مورد در مسیر برگشت زائران فعالیت میکند.

طالبی بیان میکند: ایستگاه صلواتی آیتالله بهاری در ورودی شهر بهار، ایستگاه صلواتی امام حسن مجتبی(ع) اهالی شهر مهاجران در پلیسراه همدان-قزوین، ایستگاه صلواتی شهید حججی در ورودی لالجین، ایستگاه صلواتی امام رضا(ع) در ورودی روستای زاغه، ایستگاه صلواتی شهدای صالحآباد در ورودی این شهر، ایستگاه صلواتی شهید مدافع حرم «مجید صانعی موفق» در ورودی روستای آبرومند و ایستگاه صلواتی شهدای گمنام در ورودی روستای سیمین واقع شده است.


پذیرایی عاشقانه مردم استان کرمانشاه از زائران اربعین؛ اطعام 20 هزار نفر در موکب الزهرا(س)

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات بهار میگوید: از این بین ایستگاه صلواتی امام رضا(ع) روستای زاغه و ایستگاه صلواتی شهدای گمنام روستای سیمین در مسیر رفت زائران خدمترسانی میکند.

طالبی اعلام میکند: تعدادی از مساجد و حسینیههای این شهرستان برای اسکان زائران آماده شده و ظرفیت اسکان 10 هزار نفر وجود دارد و در هر وعده غذایی هم 4 تا 6 هزار نفر اطعام میشوند.

وی میافزاید: مردم متدین شهرستان بهار هدایا و نذورات بسیاری را برای پذیرایی از زائران تقدیم کرده و سال گذشته هم 700 میلیون تومان کمک کردند.

مسئول موکب آیتالله بهاری مستقر در کربلای معلی هم میگوید: این موکب از 15 تا 29 مهر به زائران خدمترسانی کرده و در هر وعده نهار و شام 2500 نفر را اطعام میکند.

رجبعلی مینایی میافزاید: در کنار اسکان و اطعام زائران، برپایی نماز جماعت، برگزاری برنامههای فرهنگی و مذهبی، عزاداری و مرثیهسرایی و پاسخگویی به پرسشهای دینی هم انجام میشود.

انتهای پیام/ ت

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر