شهرستان بهار

تولیدکنندگان حامی مددجویان شوند

شناسه خبر: ۸۹۶۵
تولیدکنندگان حامی مددجویان شوند

مسؤول نمایندگی خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان همدان خواستار حمایت تولیدکنندگان از مددجویان شد.

به گزارش نشاط شهر، مهری مکاری در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان از برگزاری کلاسهای مشاوره تحصیلی، حقوقی و قبل، حین و بعد ازدواج توسط موسسه خیریه «آبشار عاطفهها» اظهار کرد: این کلاسها طبق نیازمندی خانوادههای محروم ارائه میشود.

وی با بیان اینکه در برگزاری کلاسها همکاری دستگاهها مطلوب است اما میطلبد حمایت بیشتری صورت گیرد؛ در پاسخ به اینکه ماهانه چند نفر از چرخه حمایتی موسسه خارج میشوند؟ گفت: بستگی به مسائل مختلفی دارد به عنوان مثال اگر بخواهیم اشتغال ایجاد کنیم باید ببینیم سرپرست خانوار چقدر در این راستا موفق بوده است؟

مسؤول نمایندگی خیریه آبشار عاطفهها در استان همدان گفت: افرادی را برای کاری معرفی کردهایم که بعد از دو هفته گفتهاند توانایی انجام آن کار را ندارند و بار دیگر مجبور شدهایم از آنها حمایت کنیم و یا اینکه برخی چنان از زندگی ناامید میشود که تنها به یک کمک بسنده میکنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا کلاس مشاوره برای ترغیب افراد به کار و فعالیت برگزار میشود چراکه برخی عادت به دریافت کمک کردهاند و ذهن خلاقی برای کار ندارند گفت: کلاسهایی در این زمینه برای خانوادهها برگزار و لزوم توجه به کار و تلاش مطرح میشود.

مکاری افزود: خانوادهای سالهای پیش از 20 موسسه و خیریه کمک دریافت کرده بود که با صحبتهای ما در کلاس احکام، به خود آمد و فهمید این کار حقالناس است، بنابراین دیگر آن را تکرار نکرد.

وی با تاکید به اینکه خانوادهها و افراد نیازمند خود باید بخواهند تا برخی رفتارها را تغییر دهند گفت: در پیش آمده که سرپرست خانوار معتاد را برای ترک اعتیاد به کمپ معرفی میکنیم اما بعد از مدتی بهبود دوباره به سمت مصرف مواد میرود.

مسؤول نمایندگی خیریه آبشار عاطفهها در همدان در خصوص کارآفرینی افراد نیازمند در منزل تأکید کرد: قبلا خیرین کارهایی را تحویل موسسه میدادند و ما نیز در اختیار مهرجویان قرار میدادیم که اقدام خوبی بود اما دیگر کمرنگ شده است، اگر خیرین در این زمینه ورود کنند، کارهای ارزشمندی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه این اقدام ارزشمند است چون زن سرپرست خانوار در کنار فرزندان با انجام کار منزل در وقت فراغت نیز به درآمدزایی مشغول میشود گفت: متاسفانه دو سال است چنین کارهایی را نمیتوانیم در اختیار مددجویان قرار دهیم.

مکاری تصریح کرد: سازمان فنی و حرفهای به دنبال این است از طریق آموزش، دار قالی در اختیار سرپرست خانوار قرار دهد اما بافتن قالی و کسب درآمد به مدت زمان طولانی نیاز دارد و نمیتوان در زمان کوتاهی به درآمد رسید و دستمزدها هم بسیار ناچیز است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان بهار کارگاه خیاطی ایجاد شده اما تاکنون تنها به تولید مشغول بودهایم و متاسفانه بازار کار برای خرید محصولات نیست و اگر این روند ادامه داشته باشد مجبور به تعطیلی آن هستیم.

مسؤول نمایندگی خیریه آبشار عاطفهها در استان همدان با اشاره به اینکه تمام سرپرست خانوادههای مورد حمایت سالخورده هستند و توانایی فعالیت چندانی ندارند گفت: فرزندان آنها هم محصل و دانشجو هستند که اولویت ما ابتدا درس خواندن آنهاست تا اینکه وارد حوزه اشتغال شوند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر