شهرستان بهار

مدیران ۲ واحد صنعتی شهرستان بهار به جمع‌آوری پسماند محکوم شدند

شناسه خبر: ۹۲۶۸
مدیران ۲ واحد صنعتی شهرستان بهار به جمع‌آوری پسماند محکوم شدند

رییس اداره محیط زیست شهرستان بهار گفت: مرجع قضایی مدیران ۲ واحد صنعتی متخلف این شهرستان را به جمع‌آوری پسماند محکوم کرد.

به گزارش نشاط شهر، معصومه پارچیان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش کارکنان ۲ واحد متخلف واقع در شهرک صنعتی لالجین با استفاده از یک پیمانکار بدون مجوز اقدام به انتقال پسماند و رهاسازی آن در اراضی کشاورزی کرده بودند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان بهار ادامه داد: مسوولان این ۲ واحد متخلف شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شدند که طبق رای قاضی آنها به جمع آوری پسماند و پرداخت جریمه نقدی در حق دولت محکوم شدند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه پیمانکار مورد اعتماد و دارای مجوز قانونی برای جمع آوری و دفن اصولی پسماند شهرک صنعتی لالجین پیش بینی شده برخی واحدهای تولدی برای پرداخت نکردن هزینه با رقم اندکی اقدام به بکارگیری پیمانکارهای بدون مجوز برای جابجایی و دفن پسماند می کنند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان بهار یادآوری کرد: پیش از انعقاد قرار داد با این پیمانکار دارای مجوز، واحدهای صنعتی اقدام به رهاسازی پسماند در رودخانه «قوری چای» و اراضی کشاورزی حوالی شهرک صنعتی می کردند که این وضعیت با پیگیریهای صورت گرفته ساماندهی شد.

پارچیان ادامه داد: پیشتر نیز ۲ واحد فعال در شهرک صنعتی لالجین اقدام به دپو پسماند در جلوی این واحدها کرده بودند که ملزم به جمع آوری پسماند و پرداخت جریمه نقدی در حق دولت شدند.

وی گفت: روزانه ۴۰ تن زباله شهری در شهر بهار، ۲۵ تن در صالح آباد، ۱۷ تن در لالجین و ۱۰ تن در مهاجران تولید می شود؛ همچنین میزان پسماند پزشکی در بیمارستان آیت الله بهاری به هشت تن و ۷۰۰ کیلوگرم در سال می رسد.

وی ادامه داد: پسماندهای عمرانی شهر بهار به صورت ماهانه ۱۲۰ تن، صالح آباد ۲۷۰ تن و لالجین ۱۵۰ تن است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر