شهرستان بهار

یادداشت اختصاصی :

کرونا وزیر و عوام نمی شناسد ؛همه باید بجنگیم 

شناسه خبر: ۹۴۳۶
 کرونا وزیر و عوام نمی شناسد ؛همه باید بجنگیم 

باید نگرش ها به برخی صنوف و فعالان عرصه های اقتصادی و کشاورزی در بهار تغییر کند وجود کشاورزان در بهار نعمت است چرا که هم توان اقتصادی منطقه را بالا برده اند و هم در زمان های بحران از دل و جان حاضر به همکاری هستند

به گزارش نشاط شهر، نگاهی به وضعیت بهداشتی و درمانی و مقایسه رفتارهای مواجهه ای با پدیده کرونا و سایر کشورها با ایران یک حقیقت ناب را آشکار می سازد و آن این است که ملت ایران ،مخصوصاً کادر درمانی و پزشکی کشور با در نظر گرفتن رضای حق تعالی و احساس مسئولیت و وجدان انسانی خود بحران کرونا را در کشور مدیریت می کنند.

نه تنها جامعه درمانی، بلکه همه اعم از بسیج، ارتش ،نیروهای انتظامی و جریانهای مردمی ومذهبی کشور دست به دست هم دادهاند تا این کشور را از این مرحله حساس به درستی و سلامت عبور دهند و در این در بین عموم مردم نیز همکاری های شایسته را این جریان داشته و دارند.

بماند که عدهای نیزدر قبال مسئولیت اجتماعی خود همچنان هشدارها را سبک می شمارند، اما آنچه هست همدلی و اتحاد عموم مردم در مبارزه با پدیده شوم کرونا در کشور است همزمان با اعلام نیاز به مساعدت های مردمی برای ضدعفونی معابر شاهد هستیم که در شهر بهار تمام قوا و توان کشاورزان بهاری برای خرید مواد ضد عفونی کننده و همچنین به کارگیری تجهیزات و حضور نیروی انسانی به کار گرفته شده است تا مبارزه با کرونا در بهار جنبه عمومی به خود بگیرد .

این شور و حال اجتماعی نشانگر روح تعهد و مسئولیت پذیری مردم بهار است و چه بسا در شرایط بحرانی که نیز بتوان روی این تعهد حساب ویژه باز کرد جا دارد در این میان از زحمت کشاورزان، تعاونی سیب زمینی کاران، مسئولین برخی نهادها از جمله شهرداری در خصوص عملکرد خود در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی شود.

با توجه به توان محدود دولت در این زمینه ،این کمک عمومی مردم است که در مراحل مختلف زمینه مبارزه با گسترش کروم را در بهار فراهم می سازد.

تلاش بسیج و سپاه نیروی انتظامی و نهادهای مردمی وخیریه و مذهبی بهار در این میان ستودنی است و یادآور سالهای دشوار جنگ تحمیلی هشت ساله است که در آن مردم به یاری جبههها شتافتند و حال با عوض شدن چهره جهاد در عرصه پزشکی و درمانی باز هم این مردم هستند که نشان دادند برای شفافیت بخشی به جامعه و کشور آماده از خود گذشتگی می باشند.

اما ذکر چند نکته شاید لازم و ضروری باشد اول اینکه در این زمینه همه مسئولیت اجتماعی و شرعی دارند این مسئله واجب کفایی نیست که با اقدام و عمل یک عده وظیفه از دیگران ساقط شود بلکه واجب عینی است و همه باید به قدر توان در مبارزه با بیمار کورونا فعال باشند

دوم اینکه باید نگرش ها به برخی صنوف و فعالان عرصه های اقتصادی و کشاورزی در بهار تغییر کند وجود کشاورزان در بهار نعمت است چرا که هم توان اقتصادی منطقه را بالا برده اند و هم در زمان های بحران از دل و جان حاضر به همکاری هستند منتها باید مدیریت این پتانسیل ها درست و سنجیده باشد

سوم اینکه جامعه امروز ما در حال گذر از شرایط سخت کرونای است این یک .فرصت ارزنده است تا توفیقات الهی را شامل حال خود کنیم و این توفیقات به دست نمیآید مگر در پرتو و همدلی و مشارکت متعهدانه در قبال همنوعان که مسلماً رضایت الهی را نیر در پی خواهد داشت .

این یک امتحان الهی است و خوشا به حال آنان که با سرافرازی از این امتحان بزرگ بیرون می آیند مردم و مسئولین باید شرایط جامعه را در این زمانها بیشتر درک کنند و نقطه های آسیب پذیر اجتماعی را شناسایی کنند تا در صورت لزوم آنها را زیر چتر حمایتی خود ببرند و در این میان هم دولت و هم ملت هر دو متقابلاً مسئولیت دارند چرا که ویروس کرونا نشاندهنده آن است که وزیر و وکیل و عامی نمی شناسد و اگر بر سینهای رسوخ کرد احتضار و استیصال ره آورد او خواهد بود.

باید نگرش ها به برخی صنوف و فعالان عرصه های اقتصادی و کشاورزی در بهار تغییر کند وجود کشاورزان در بهار نعمت است چرا که هم توان اقتصادی منطقه را بالا برده اند و هم در زمان های بحران از دل و جان حاضر به همکاری هستند.

مهدی طرواتی توانا

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • سعید محمودی :
  در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۲۳:۰۶
  با سلام و احترام
  حقیر هم به نمایندگی از حوزه سلامت شهرستان بهار از نویسنده و شاعر محترم آقای طراوتی توانا و سایت وزین نشاط شهر به جهت توجه ویژه به بخش سلامت شهرستان به عنوان خط مقدم جنگ با ویروس منحوس کرونا تقدیر و تشکر می نمایم.
  سعید محمودی-مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان بهار
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر