شهرستان بهار

چگونه سهام عدالت را از طریق بانک بفروشیم؟

شناسه خبر: ۹۵۲۶
 چگونه سهام عدالت را از طریق بانک بفروشیم؟

یک عضو شورای عالی بورس گفت: ممکن است دارندگان سهام عدالت بخواهند سهام خود را پس از آزادسازی بفروشند. این افراد باید کد بورسی بگیرند و به کارگزار مراجعه کنند. البته هفته گذشته مصوب شد خدمات اخذ کد بورسی به صورت غیرحضوری انجام شود. حتی فرایند احراز هویت نیز به زودی به صورت الکترونیکی طی خواهد شد اما ممکن است مشمولان به خدمات کارگزاری ها نیاز پیدا کنند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایسنا، سعید اسلامی در مورد ورود بانکها به فروش سهام عدالت توضیح داد: در شورای عالی بورس این موضوع مطرح شد که بسیاری از مشمولان سهام عدالت، مخصوصا در شهرستان های دور افتاده به شعب کارگزاری ها دسترسی ندارند؛ بنابراین مصوب شد که فعلا برخی شعب بانک ها بتوانند برخی خدمات را به دارندگان سهام عدالت ارائه کنند.

وی با بیان اینکه برخی بانک ها کارگزاری دارند و اقدامات نهایتا از طریق کارگزی ها انجام می شود افزود: باید توجه داشت که حدود ۵۰ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و بسیاری از افراد تاکنون تجربه ورود به بورس را نداشته اند و در مناطقی هستند که شعبات کارگزاری ها در آنجا توسعه پیدا نکرده است. اگرچه درحال حاضر هزار شعب کارگزاری در سرتاسر کشور وجود دارد اما برخی افراد به آنها دسترسی ندارند.

این عضو شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه شعب بانک هایی که دارای کارگزاری هستند، می توانند خدماتی را برای سهام عدالت به مشمولین ارائه دهند، اظهار کرد: ممکن است دارندگان سهام عدالت بخواهند سهام خود را پس از آزادسازی بفروشند. این افراد باید کد بورسی بگیرند و به کارگزار مراجعه کنند. البته هفته گذشته مصوب شد خدمات اخذ کد بورسی به صورت غیرحضوری انجام شود. حتی فرایند احراز هویت نیز به زودی به صورت الکترونیکی طی خواهد شد اما ممکن است مشمولان به خدمات کارگزاری ها نیاز پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور با تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای فروش سهام عدالت به سهلترین وجه ممکن، به مصوبه روز سه شنبه شورایعالی بورس اشاره کرد و گفت: خوشحال شدم که شورایعالی بورس تصویب کرد که بانکها میتوانند در این زمینه به کمک بیایند؛ هر کسی که خواست سهام خود را بفروشد، میتواند به بانک مورد علاقه خود وکالت دهد و آن بانک در روز مقرر در بورس سهام فرد را میفروشد و پول آن را به صاحب سهام باز میگرداند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر