شهرستان بهار

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار خبر داد :

پیش‌بینی برداشت ۲۸۰ هزار تن سیب‌زمینی از مزارع بهار  

شناسه خبر: ۹۵۲۸
 پیش‌بینی برداشت ۲۸۰ هزار تن سیب‌زمینی از مزارع بهار   

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار پیش‌بینی کرد که از ۶۰۰۰ هکتار سطح زیرکشت سیب زمینی در مزارع هرستان بهار، ۲۸۰ هزار تن از این محصول برداشت شود.

به گزارش نشاطط شهر، عبدالحسین اکبری در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه جایگزین کردن کشت های کم آببر مثل زعفران و گل محمدی کشت سیبزمینی روند کاهشی داشته است بهطوریکه در سال جاری سطح زیرکشت این محصول در شهرستان بهار ۶۰۰۰ هکتار بوده و پیشبینی میشود از این سطح ۲۸۰ هزار تن سیبزمینی برداشت شود.

وی با اشاره به کاهش سطح زیرکشت سیبزمینی در مزارع این شهرستان، خاطرنشان کرد: کشت سیبزمینی از ۷۵۰۰ هکتار به ۶۰۰۰ هکتار کاهش پیدا کرده البته این کاهش سطح طی چند سال و به تدریج انجام شده است.

اکبری در ادامه از مبارزه با سن غلات در ۱۱ هزار هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: سطح مبارزه با سن غلات در مزارع شهرستان بهار تاکنون به ۱۱هزار هکتار رسیده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۶۰ هزار هکتار از مزارع شهرستان بهار زیرکشت گندم و جو قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۲ هزار و ۸۴۹ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، خاطرنشان کرد: امسال در سطح ۴۲ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی شهرستان بهار گندم آبی و دیم کشت شده و پیشبینی میشود از این سطح ۷۳ هزار و ۶۰۰ تن محصول برداشت شود.

اکبری یادآور شد: کشت جو آبی و دیم در سطح ۱۷ هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی شهرستان صورت گرفته که پیشبینی میشود ۵۵ هزار و ۸۸۰ تن محصول از این سطح برداشت شود.مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار بیان کرد: کشت سایر سبزیجات در ۱۰۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان انجام شده و برآورد میشود۵۱ هزار و ۸۸۲ تن محصول تولید شود.

وی سطح باغات بارور این شهرستان را ۵۵۰۰ هکتار دانست و یادآور شد: پیشبینی میشود از این سطح تقریباً ۴۴ هزار تن محصول باغی تولید شود.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر