شهرستان بهار

پیگیری یک مطالبه :

برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای میهمله علیا

شناسه خبر: ۹۵۷۴
 برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای میهمله علیا

درحالی که ساخت‌وساز‌های غیرمجاز در روستای میهمله علیا شهرستان بهار افزایش یافته است، مسئولان جهاد کشاورزی استان از برخورد با این نوع ساخت و سازها خبر می‌دهند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از صبح الوند، روستای میهمله علیا روستایی از توابع بخش صالح آباد شهرستان بهار در استان همدان است که در سالهای اخیر بیشتر اهالی این روستا به ویژه جوانان به علت نبود شغل مناسب به شهر مهاجرت کردهاند و معدود خانوادههایی که در روستا باقی ماندند به کار کشاورزی مشغول هستند.

ساخت و ساز آفت باغات روستا

انگور عمده محصول تولیدی این روستا است و بیشتر زمین های کشاورزی روستا تاکستان است
اما آنچه امروز باعث تخریب و کم شدن فضای باغی و کشت در این روستا شده، ساخت و سازهای غیر مجازی است که اکثر باغها را فرا گرفته؛ چرا که برخی از باغداران اقدام به ساخته خانههای 50 متری در باغ خود کردهاند
هر چند اختصاص فضای کوچکی در هر باغ با کاربری انباری نیاز است، اما احداث ساختمانهای 50 متری توجیه اقتصادی در این روستا ندارد و برخی اهالی روستا به این اتفاق معترضند.

با ساختوسازهای غیرمجاز برخورد میشود

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان اظهار داشت: از ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای میهمله اطلاع داریم و اقدامات قضایی در این مورد صورت گرفته است.
هوشنگ کرمی عنوان کرد: تمام کشاورزان باید برای احداث یک اتاق یک در یک هم حتما جواز بگیرند و در صورت مشاهده ساخت و سازهای بدون مجوز جریمه و بنای احداث شده تخریب میشود .
وی افزود: افرادی که از سال 74 در باغ خود ساختمان داشتهاند و این فضا نیاز به تعمیر داشته باشد میتوانند مجوزخود را تمدید و بازسازی کنند اما برای بنای ساختمان جدید حتما باید مجوز صادر شود.

محلی برای تجمع معتادان

کرمی با اشاره به اینکه هر باغی نیاز به خانه باغ ندارد گفت: افرادی که مدام در باغات رفت و آمد میکنند و وسایل کشاورزی را روزانه حمل و نقل میکنند میتوانند از یک بنای کوچک استفاده بهینه بکنند؛ در غیر اینصورت ایجاد یک ساختمان در زمین کشاورزی که حتی سالی یکبار هم مورد استفاده قرار نمی گیرد بیتردید به محل تجمع افراد خلافکار و معتاد تبدیل میشود .

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی همدان افزود: باید سعی کنیم بر وسعت زمینهای زیر کشت بیافزاییم تا شاهد رشد یکپارچه و یکدست در اراضی دیم و آبی باشیم .

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • حسین :
  در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۹ ساعت ۰۸:۴۳
  سلام به وضعیتساخت و سازهای غیر مجاز و یک شبه در روستای بهادربیگ از مسیر ورودی روستاو سمت کموش بلاغ نیزرسیدگی شود آیا نیازهست در باغات ساختمان های چند طبقه بسازند؟!!!!!.با تشکر
 • جمشید :
  در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۹ ساعت ۱۰:۱۲
  شرایط احداث انبار یا خانه باغی و یا خانه کارگری در باغها چیه؟
 • بهادربیگی :
  در تاریخ ۱۴ خرداد ۹۹ ساعت ۱۶:۱۹
  سلام لطفا گزارش تصویری از تغییر کاربری اراضی و باغات انگور روستای ما بهادربیگ هم تهیه کنید.مسئولین محترم جهاد کشاورزی شهرستان آقای مهندس کریمی و همکاران محترمشان رسیدگی کنند.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر